منو
سبد خرید

آنتی دورینگ

آنتی دورینگ
آنتی دورینگ
-10 % درحال حاضر موجود نمی باشد
آنتی دورینگ
آنتی دورینگ
آنتی دورینگ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 32282
  • وزن: 0.50kg
  • SKU: 48405
450,000 ریال
500,000 ریال

آنتی دورینگ

نویسنده: فردریک انگلس
مترجم: عزیزالله علیزاده
ناشر: فردوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

انقلاب در علم

”آنتی دورینگ“ عنوان اثری است که فریدریش انگلس درست یکصد سال پیش علیه نظریات ایگن دورینگ، دانشیار دانشگاه برلین به‌رشتهٔ تحریر در آورد. این کتاب در اوایل سال‌های ۱۸۷۷ تا اواسز ۱۸۷۸ به‌صورت سلسله مقالاتی در روزنامهٔ ”فور ورتز“ ارگان حزب سوسیال دموکراسی چاپ شد. ”آنتی دورینگ“ یک انسکلوپدی واقعی مارکسیسم است، در این کتاب هر سه بخش آموزش مارکس و انگلس: ماتریالیسم دیالکتیک، ماتریالسم تاریخی و اقتصاد سیاسی و تئوری سوسیالیسم علمی به‌طور جامعی تبیین می‌شود.

سه سال پیش از این زمانی‌که آقای دورینگ به‌عنوان مرشد و نیز مصلح سوسیالیسم بر عصر خویش صلای هل من مبارز زد... . اقتصاد سیاسی به معنای وسیع کلمه، علم به قوانینی است که بر مبادله و معیشت زندگی مادی در جامعه انسانی حاکم است. تولید و مبادله در عملکرد مختلف‌اند. تولید می‌توان بدون مبادله انجام پذیرد ولی مبادله چون مبادله محصولات است بدون تولید انجام‌پذیر نیست. شرایطی که انسان‌ها در آن تولید یا مبادله می‌کنند از کشور به کشور و از هر نسل به نسل دیگر عوض می‌شود، از این رو اقتصاد سیاسی نمی‌تواند در همه کشورها و در همه دوران‌ەای تاریخی یکسان باشد.

اهالی فرویلند همان‌طور که به تولید کثیر ئ به بازارهای جهانی نمی‌رسند کارشان هم به تقلی و سفته‌بازی در بورس نمی‌کشد. هر کس بخواهد اقتصاد سیاسی فرویلند را تابع قوانینی سازد که بر انگلستان امروز حاکم می‌باشد روشن است از این طریق جز پیش و یا افتاده‌ترین کلی‌بافی‌ەا را ارائه نخواهد داد. نتیجتاً ”اقتصاد سیاسی“ ماهیتاً علمی تاریخی است و به موضوعی تاریخی یعنی دائم‌التغییر می‌پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات