دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آنتیگون

آنتیگون

نویسنده: ژان آنوی
مترجم: احمد پرهیزی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 122
اندازه کتاب: جیبی لب برگشته - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد


مروری بر کتاب

من نمی‌خوام بفهمم. فهمیدن برای شما خوبه. من برای کار دیگه‌ای ، غیر از فهمیدن ، این جام. من اومدم این‌جا به شما بگم نه و بمیرم.

آنتیگون داستان دختری است که با سرپیچی از فرمان پادشاه، زندگی خود و کلِ خانوادهٔ شاه و در نتیجه سرزمین را زیر و رو می کند. این نمایشنامه را ژان آنوی با الهام از نمایشنامهٔ مشهور سوفوکل با همین نام نوشته و اجراهای آن با بازیگران بنام در بزرگ ترین تماشاخانه های جهان، چشمان بسیاری را خیره کرده است.

آنتیگون: نه، شما را می ترسانم. برای همین است که سعی دارید مرا نجات بدهید. البته نگاهداری یک آنتیگون زنده و بی سروصدا توی این قصر آسان تر از کشتن اوست. خلاصه اش این است که شما خیلی حساس و رقیق القلب هستید و نمی توانید بی رحم باشید. مع ذلک، خودتان می دانید که به زودی دستور کشتن مرا خواهید داد، و برای همین است که می ترسید. قبیح است که مردی بترسد.

ژان آنوی، نمایش نامه نویس و کارگردان برجسته ی فرانسوی که فقط برای تئاتر زندگی می کرد، در نمایش نامه ی جاودان آنتیگون مخاطب را با بطن زندگی انسان مواجه می کند؛ با داستانی تراژیک که در هر زمان و مکان ممکن است اتفاق بیفتد؛

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات