منو
سبد خرید

آنا

آنا
درحال حاضر موجود نمی باشد
آنا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138180 - 106/2
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

آنا

نویسنده: دافنه دوموریه
مترجم: فریدون حاجتی
ناشر: اکباتان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار:  1361 - دوره چاپ : 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه سه داستان

در میان تاریخ خرافات این باور همیشه به وجه زنده ای وجود داشته است که گروهی به آن چنان در جه ای از اقتدار می رسند که می توانند بر مرگ پیروزی یابند .

سال ها گذشت و به من گفتند که جستجوی آن ها بی حاصل بوده و کمترین نشانی از موجود زنده یا مرده در آنجا نیافتند. خشم و کینه به اعتقاد من هراسی که تا سرحد مرگ آن ها را کشانده بود موجب شد تا بالاخره به درون آن دیوارهای متروک که سالیان سال موجب رعب و وحشت مردم شده بود راه یابند و در آنجا سکوت و خاموشی مطلق را احساس کنند.

دیدن سرداب های خالی، حیاط خالی و خاموش، بهت و حیرت و خشم عمیقی در درون روستاییان ایجاد کرد و به شیوه رسوم گذشته آتش برافروختند و اقدام به ویرانی نمودند. به اعتقاد من این تنها پاسخ بشر در مقابل مسائلی است که از درک آنها عاجز می باشد. بدون تردید بعد از فرونشستن خشم، تصور نموده اند که خرابی به صورت عمد نبوده است و با حیرت به دیوارهای سوخته و دود زده خیره شدند.

البته گروه هائی برای اکتشاف اعزام گردیدند. چند کوهنورد نیز همراه این دسته ها بودند و از بالا رفتن از سنگ های برهنه و قله کوه، کمترین هراسی نداشتند و سراسر کوهستان را از شمال به جنوب و از شرق به غرب اشغال نمودند. اما تمام این اقدامات بی حاصل بود.

بیشتر آثار دوموریه در تئاتر و سینما مورد اقتباس قرار گرفته اند. اورسون ولز با نمایشنامه رادیویی خود از ربه کا در سال ۱۹۳۸ که به نوبه خود الهام بخش نسخه سینمایی برنده اسکار هیچکاک از این رمان در سال ۱۹۴۰ بود این جریان را باب کرد. در سال ۱۹۷۳ «نیکولاس روگ» یکی از آخرین داستان های کوتاه این نویسنده را به تریلری متافیزیکی به نام «حالا نگاه نکن» تبدیل کرد در حالی که از یکی دیگر از داستان های کوتاه او به نام «پرندگان» توسط یکی از استادان برجسته سینما «آلفرد هیچکاک» فیلم معروف و تأثیرگذاری به همین نام در سال ۱۹۶۳ ساخته شد.

فهرست

آنا
نجیب زادگان
درخت سیب

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات