منو
سبد خرید

آناخوسیفا ؛ سلفون

آناخوسیفا ؛ سلفون
-14 %
آناخوسیفا ؛ سلفون
300,000 ریال
350,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 90323 - 19/5
  • وزن: 0.50kg

آناخوسیفا

نویسنده: ژوزه ساراماگو
مترجم: کیومرث پارسای
ناشر: سمیر - زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

آنا خوسیفا در مورد مرد یک دستی است که همسرش قدرت دیدن درون انسانها را دارد "دون خوان"، پادشاه پرتغال که دو سال پیش با "آناخوسیفا"، ازدواج کرده نذر می‌کند که اگر صاحب فرزندی شد صومعه‌ای برای همسرش احداث نماید .پس از تولد کودک، پادشاه کشیشی را مسئول ساختن صومعه می‌کند که خود در آرزوی پرواز با ماشین پرنده است" .بالتازار "مردی است که در این کار به کشیش کمک می‌کند" .

بلیموندا "همسر بالتازار که دارای نیروی سحر و جادوست، از آرزوی کشیش باخبر شده در این امر او را یاری می‌رساند و کشیش عاقبت موفق به پرواز می‌شود ;اما براساس قوانین موجود، کشیش به دلیل پرواز بالاتر از محدوده قانونی، محکوم به مرگ می‌شود و ....

... خیلی جالب است که مردان و زنان در شکم مادر شکل می گیرند و در آنجا در دنیای خودشان نسبت به همه چیز بی تفاوت هستند ولی به این دنیا که می آیند مجبورند مبارزه کنند.

شاه باشد یا سرباز، مذهبی باشد یا قاتل، زن راهبه در روسیو باشد یا زن انگلیسی در بارداباس، یک چیز مسلم است اینکه باید جنگید ولی با این حال همه چیز همیشگی نیست و روزی سرانجام می توان از همه چیز و همه کس گریخت. البته هرگز کسی نمی تواند از خودش بگریزد...

... کسی چنین چیزی ننوشته ولی من می گویم که خداوند دست چپ ندارد چون همیشه همه برگزیدگان، خود را دست راست او احساس می کنند و یا دست راست او می خوانند و هیچ کس از دست چپ او سخنی به میان نمی آورد. بنابراین با اینکه او غایب و از نظر ما پنهان است من به جرات می گویم که دست چپ ندارد.!..

...خیلی جالب است که مردان و زنان در شکم مادر شکل می گیرند و در آنجا در دنیای خودشان نسبت به همه چیز بی تفاوت هستند ولی به این دنیا که می آیند مجبورند مبارزه کنند . شاه باشد یا سرباز ، مذهبی باشد یا قاتل ، زن راهبه در روسیو باشد یا زن انگلیسی در بارداباس ، یک چیز مسلم است اینکه باید جنگید ولی با این حال همه چیز همیشگی نیست و روزی سرانجام می توان از همه چیز و همه کس گریخت . البته هرگز کسی نمی تواند از خودش بگریزد .

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب