كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آموزش پلی فونی ؛ هم صدایی

آموزش پلی فونی

نویسنده: س . گریگوریف - ت . مولر
مترجم: مسعود ابراهیمی
ناشر: هم آواز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 369
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

هدف دوره آموزشي پلي فوني، عبارت از فراگيري تئوري موسيقي چندبخشي (چند صدايي) پلي فونيك و كسب تكنيك‌هاي نوشتن موسيقي پلي فونيك است. بنابر اين، اين دوره آموزشي به منزله دوره‌اي به‌طور هم‌زمان تئوريك و پراكتيك است.

چندصدایی یا پُلی‌فونی بافت موسیقیایی است که در آن چند بخش صدایی غالباً با هویت مستقل لحنی به‌طور هم‌زمان اجرا می‌شود.همصدایی سازها و آواها تقریبا در همه سیستم های موسیقایی وجود داشته است .در دوره باستان با این حالت آشنا بوده اند.

چندصدایی شیوه‌ای است که در آن، دو یا چند صدا در قالب ملودی های مستقل‌اند و هر کدام از این ملودی‌ها حرکت و روند خاص خود را در قالب یک مجموعه دارند.این ملودی‌ها با فواصل معین (نسبت به هم) و تابع قوانین هارمونی و چندصدایی هستند دو یا چند ملودی در یک اثر چندصدایی درحقیقت عناصر و اجزای تشکیل‌دهندهٔ یک اثر هستند که هم‌زمان اجرا و شنیده می‌شوند، مانندفوگ و انوانسیون و … به طور مشابه، همراهی صداها در اکتاوها (صداهای مردان، پسران و زنان به طور طبیعی پدیده ای بسیار عمومی است که این نیز در دوره باستان وجود داشته است.

این همراهی در هر کجا پیدا میشد اکتاو را تن همسان در سطحی دیگر در نظر می گرفتند. فقط در شکل فوق العاده آن است که موسیقی چندصدایی واجد مشخصه نوعی متفاوتی می شود.البته هر نوع دگرگونی دیگری نیز ممکن است. انواع خالص آنها به شدت از یکدیگر تفکیک شده اند. علاوه بر این، از در تاریخی، آنها ریشه های متفاوتی در هر سیستم موسیقی بدوی داشته اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آموزش پلی فونی ؛ هم صدایی

  • ناشر: هم آواز
  • کد کتاب: 103107 - 28/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: س . گریگوریف, ت . مولر, مسعود ابراهیمی, موسیقی, همصدایی, خوانندگی, نت, پلی فونی, کتاب آموزش پلی فونی ؛ هم صدایی