منو
سبد خرید

آموزش برای زیستن ؛ دو جلدی

آموزش برای زیستن ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
آموزش برای زیستن ؛ دو جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 143932 - 93/5
  • وزن: 0.80kg
0 ریال

آموزش برای زیستن

نویسنده: آنتوان ماکارنکو
مترجم: ناصر موذن
ناشر: جوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 788
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ جلد پشتی کتاب دوم رد تا خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

 آنتوان سمیونویچ ماکارنکو آموزگار نامدار آموزش و پرورش شوروی در سال ۱۸۸۸ متولد شد . عمر خویش را با تعلیم و تربیت و نگارش آثار گرانبهای تربیتی و بنیانگذاری سیستم جدید آموزش و پرورش و بطور کلی خدمت به جامعه بشر در تربیت کودکان و نوجوانان گذرانید و در سال ۱۹۳۹ دیده از جهان فرو بست. تجربیات و نتایج پرارزشی که در این راه بدست آورد در کتابهای “راه زندگی”، “کتابی برای پدران و مادران” ، “آموزش زندگی” او منعکس است. این کتابها نه تنها در وطن نویسنده، بلکه در سراسر جهان با استقبال عمومی روبرو گردید و به زبانهای مختلف ترجمه شد. او طی سی سال تلاش بی آرام موفق به پرورش جمعی معلم ورزیده و آزموده تعلیم و تربیت گردید که اینک شیوه ها و رهنمودهای او را در پرورش انسانهای نوین دنبال می کنند.

هدف کتاب این است که به پدر و مادر کمک می کند تا درباره تربیت خانوادگی درست بیندیشند، ویژگیهای آن را مد نظر داشته باشند و بتوانند از مشاهدات خود نتایج درستی بدست بیاورند. از آنجا که تعلیم و تربیت آگاهانه درست تواند بود و آموزش و پرورش مانند هرکار جدی دیگر بدون دانستنیهای تربیتی امکانپذیر نیست، گفتارهای حاضر تلاشی است برای کمک به پدران و مادران که به دانستنیهای مقدماتی تربیتی دست یابند، تجربه و عمل خود را بررسی کنند، شیوه های درست تربیت فرزندان را بیابند، لغزشهای خویش را تصحیح کنند و انسانهایی خوب برای جامعه و پیشرفت و گسترش سعادت آن پرورش دهند.

تربیت کودکان یکی از عرصه های بسیار مهم حیات اجتماعی کشور مارا تشکیل می دهد . کودکان ، هم میهنان آینده کشور و همشهریان فردای جهان ما هستند . تاریخ آینده به دست توانای آنها ساخته می شو.

کودکان پدران و مادران آینده اند . آنها هم بنوبه خود فرزندانی را تربیت خواهند کرد .
کودکان ما باید به هم میهنان عالی قدر و به پدران و مادران خوب وبرجسته ای بدل شوند . کودکان سالخورده گان آینده سرزمین ما هستند . اگر آنها خوب تربیت شوند ، نسل سالخوردگان ما هم خوشبخت خواهند بود .
پدران و مادران ابتدا باید به اهمیت کار خلاق و شگرف تربیت کودک وقوف یابند و مسئولیت خطیر خود را در این زمینه درک نمایند .در هردوره ای ازتاریخ مربیانی بوده اند که با تئوری ها و فعالیت علمی شان در گستره تعلیم وتربیت تاثیر بسزائی در طرح و بررسی مسائل تربیتی و آموزشی گذارده اند.

در قرن ما میراث فرهنگی آنتوان ماکارنکو در تغییر بنیادی زیر بنای تعلیم و تربیتی جهان و ایجاد دور نمای وسیع در پرورش نو اهمیت بسزائی یافت .نام این مربی و انسان بزرگ که در راه گسترش خلاق دانش تعلیم و تربیت زحمات فراوانی کشیده در همه نقاط دنیا بر سر زبان هاست .آثاری چون مسائل تربیتی آموزشگاهی و شیوه سازماندهی پروسه تربیتی که حاوی تجربه وسیع و نظریات عمیقی است تا دیر زمان جزء کتابهای بالینی مربیان و آموزگاران خواهد بود.

« کنفرانس ها ئی در باره تربیت کودکان » و « کتاب والدین » اصول اساسی شیوه تربیت خانوادگی را ترازبندی می کنند.مشخصه نظریه تعلیم وتربیتی ماکارنکو در این است که نظریات او متکی به مبا نی آئین فلسفی نو و مترقی است .تجربه چشم گیر ماکارنکو در عصر ما کار بست علمی جهان شمولی پیدا کرده استسالهای نخست اشتغال ماکارنکو در امور تعلیم و تربیت با انقلاب اکتبر 1905 روسیه مصادف شد وروح خلاق این معلم جوان در این سالها پرورش یافت.

و در این برهه ماکسیم گورگی نقش مهمی در صورت بندی افکار ماکارنکو ایفاء کرد. او این تاثیر را در آغاز اشتغال خود چنین توصیف می کند «گورگی در واقع تاریخ را به ما آموخت . او عشق و کین را با خوش بینی وافری که نشانه ای از اعتماد است در روح ما دمید. آرزوهای ما مشحون از نیازی بزرگ و سعادت آمیز بود . زیرا ترکش توفان در چند قدمی ما قرار داشت.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات