کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آمنه ؛ مادر حضرت محمد (ص)

آمنه ؛ مادر حضرت محمد (ص)

نویسنده: عایشه بنت الشاطی
مترجم: حسین اژدری آزاد
ناشر: آتروپات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

آمنه پس از وضع حمل، در فکرِ سپردن محمد (ص) به دایه‌ای بود. چون او یتیم بود و مال فراوانی نداشت، ابتدا هیچ کس او را نپذیرفت. در نهایت حلیمه سعدیه، که تا غروب آن روز فرزندی برای شیر دادن نصیبش نشده بود و در ابتدای روز دایگی محمد (ص) را نپذیرفته بود، او را قبول کرد. او دوسال به محمد شیر داد و پس از دو سال او را به نزد آمنه آورد اما به جهت برکت این فرزند برایشان و حفظ او از وبایی که دامن مکه را گرفته بود از آمنه خواست که به او اجازه دهد برای مدتی دیگر محمد (ص) را به صحرا ببرد و پیش خودش نگه دارد و آمنه با این کار موافقت کرد. در نهایت حلیمه سعدیه، در سال شش پس از عام الفیل، پس از پنج سال و دو روز از تولد محمد (ص) او را به مادرش برگرداند.

 ...آمنه، مادر پیامبر(ص) دختر «وَهب بن عبد مَناف» در 12 یا 17 ربیع الاول عام الفیل (570 م) فرزند خویش، حضرت محمد(ص) را در «شعب ابی طالب» به دنیا آورد... .
... آمنۀ جوان، وقتی خبر دردناک وفات همسر جوانش را دریافت کرد، فرزند دلبند خویش را با همراهی «اُمّ ایمَن» برای زیارت مزار پدر به مدینه برد، ولی هنگام بازگشت، در محلّ «ابواء» بین مدینه و مکه، وفات یافت و در همان جا نیز به آغوش خاک آرمید. وفات این بانوی بزرگ، شش سال و سه ماه پس از ولادت رسول خدا اتفاق افتاد... .

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آمنه ؛ مادر حضرت محمد (ص)

  • ناشر: آتروپات
  • کد کتاب: 67539 - 117/5
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: عایشه بنت الشاطی, حسین اژدری آزاد, تاریخ اسلام, حضرت محمد (ص), اسلام, آمنه, کتاب آمنه ؛ مادر حضرت محمد (ص)