منو
سبد خرید

آمریکا ؛ متن کامل

آمریکا ؛ متن کامل
آمریکا ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 145824 - 74/4
  • وزن: 0.50kg
550,000 ریال

آمریکا

نویسنده: فرانتس کافکا
مترجم: حسین آل طه
ناشر: آپادانا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 340
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

اين رمان عجيب، مانند بيشتر آثار كافكا، ناتمام مانده است.نخستين تحرير فصل‌ هاي اول كتاب به سال 1913 به انجام رسيد و فصل «آتش كار» در همان سال منتشر شد. كافكا تا زمان مرگ روي اين اثر كار كرد و آن را به شكل نوعي «رمان امريكايي» طراحي كرد. براي نوشتن آن مجموعه‌ اي از آثار مستند و شرح حال شخصيت هاي ايالات متحده، سفرنامه‌ ها و خاطرات را مطالعه كرد.

نوشتن كتاب تقريباً درحال اتمام بود كه كافكا به دليلي نامعلوم ناگهان آن را رها كرد. بنا به گفته نويسنده، كه دوستش ماكس برود نقل كرده است ‌:
 در متن اول كه به سال 1927 منتشرشد قرار بود فصل پاياني توصيف شكوفايي شخصيت كارل جوان، قهرمان رمان، در شغل منتخب خود باشد و او به وطنش بازگردد و با پدر و مادرش آشتي كند. برخلاف ديگر آثار فرانتس كافكا، از جمله محاكمه و قصر كه با آهنگي دراماتيك به پايان مي‌ رسد، امريكا مي‌بايست در نوعي كمال پايان يابد. اين «پايان خوش» كه در آثار كافكا چندان متداول نيست، پاسخگوي آن ميل نهفته به خوشبختي و آرامشي است كه نويسنده محاكمه در روح آزرده خويش احساس مي‌‌كند

کارل، نوجوان ساده دل اروپایی، در جست و جوی خوشبختی از همه چیز دل می کند تا در آمریکا برای خود سعادتی نو دست و پا کند، اما ناباورانه در خلال ماجراهای پیچیده، سویه ی دیگری از ناکامی های خود و مردم آن سوی آب ها را می بیند.رمان پیشگویانه و خوش خوان آمریکا، سال ها پس از مرگ کافکا به پیشنهاد ماکس برود، با همین نام و برخی دستکاری ها در متن دست نوشته های نویسنده انتشار یافت و به زبان های مختلف ترجمه شد.

فرانتس کافکا در یادداشت های روزانه اش از کتاب امریکا به نام مفقود الاثر یاد کرده است. و به گفته ماکس برود اغلب در گفت و گوها آن را رمان آمریکایی خود می خوانده است. واژه مفقود الاثر به معنی غیبت است، بیانگر وضعیت کسی است که نمی دانیم کجاست، خبری از او در دست نیست و در زنده بودنش شک است. مفقود الاثر کسی است که به احضاریه های رسمی پاسخ نمی دهد، کسی که به پیغام ها بی اعتنا می ماند  و خود پیغامی نمی فرستد. وضعیت شخص مفقود الاثر از لحاظ حقوقی با مرگ مرتبط است.

کافکا در نامه ای به ناشرش کورت ولف می نویسد که در مفقود الاثر قصد داشته مدرن ترین امریکا را تشریح کند. در میان نویسندگان برجسته آلمانی زبان، کافکا اولین کسی است که یک اعتصاب کارگری را (اگرچه در قالب یک مشکل ترافیکی) شرح می دهد، اولین کسی است که جنون یونیفرم پوش کردن و حذف کامل خصوصیات فردی را به سوژه ای ادبی تبدیل می کند. مفقود الاثر را روشن ترین اثر کافکا دانسته اند. احتمالا کافکا یک سال پیش از نگارش مفقود الاثر ، رمان مشهور چارلز دیکنز به نام دیوید کاپرفیلد را مطالعه کرده و آن را الگوی نگارش مفقود الاثر قرار داده است.

 

فهرست 

• آتشکار
• دایی
• خانه ی ییلاقی حومه ی تیویورک
• در هتل اکسیدنتال
• و...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات