كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آمریکا ؛ از دیدگاه حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای

آمریکا ؛ از دیدگاه حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای

نویسنده: منوچهر محمدی
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 179
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 4


مروری بر کتاب

با توجه به درگیری مستمر و تقابل انقلاب اسلامی با سیاست های خصمانه و استکباری «ایالت متحده امریکا» نوشته ها، پیامها و سخنرانی های حضرت امام و خلف صالح ایشان مشحون از اتخاذ مواضع در قبال سیاست ها، توطئه ها و عملکرد روسای جمهور و دولتهای آمریکاست.

از آنجا که این مطالب در دوره های مختلف و در قبال مسائل مختلف مطرح شده است و متن منسجم و نظام یافته ای که بیان گر مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در قبال آمریکا باشد، به رشته تحریر درنیامده است، رسیدن به این هدف مبنای تهیه این کتاب بوده است.

از اوائل قرن بیستم (ایالات متحده آمریکا) هجمه استعماری خود را از قاره امریکا به سایر نقاط دنیا آغاز کرد و سعی نمود از طریق میسیونرهای مذهبی و با چهره ای مردمی وارد سایر قاره ها ، به ویژه خاورمیانه و جهان اسلام گردد.

در ایران از آن جا که بیشترین نفوذ استعماری در آن دوران متعلق به دولت های روسیه تزاری و پادشاهی انگلستان بود ، ابتدا از ورود امریکا به عنوان چهره ای فارغ از هر نوع اهداف استعماری استقبال به عمل آمد و در جریان ملی شدن صنعت نفت خود را در لباس حامیان ملت و موافق قیام مردم نشان داد و حتی می توان گفت علی رغم مشارکت سازمان سیا در کودتای 28 مرداد ، مخالف جدی با سیاست ها و نفوذ این دولت تا آغاز نهضت امام خمینی دیده نشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آمریکا ؛ از دیدگاه حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای

  • 0ریال

برچسب ها: آیت الله سیدعلی خامنه ای, منوچهر محمدی, امریکا, جمهوری اسلامی, خامنه ای, ایران و امریکا, سیاست و حکومت, کتاب آمریکا ؛ از دیدگاه حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای