دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آمریکای لاتین و سوسیالیسم قرن بیست و یکم

آمریکای لاتین و سوسیالیسم قرن بیست و یکم

نویسنده: مارتا هارنکر
مترجم: حسن فشارکی
ناشر: اشاره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 151
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

راهکاری برای پیشگیری از اشتباهات

موضوع کتاب حاضر، بررسی جنبش‌ها و نگرش‌های مبتنی بر سوسیالیسم در قرن بیستم و در امریکای لاتین است. نگارنده، ضمن ارائة توضیحاتی دربارة تحولاتی که مارکسیسم در امریکای لاتین و کشورهای سوسیالیستی ایجاد کرده و بررسی وقایع سیاسی تأثیر گرفته از نگرش‌های سیوسیالیستی در این کشورها، ساختارهای سیاسی کشورهای امریکای لاتین در یک قرن گذشته را توضیح می‌دهد و فراز و فرودهای تاریخی، رویدادها و ناآرامی‌های مهم را شرح می‌دهد.

وی سپس ویژگی‌های برنامه‌های اقتصادی این کشورها و فعالیت‌هاشان در عرصه‌های روابط بین‌الملل را بررسی می‌کند. همچنین در ادامه چالش‌های حکومت‌های سوسیالیستی و مشکلات عمده این دولت‌ها را بازنمایی نموده، اندیشه‌های مارکسستی و لنینی را نقد و تحلیل می‌کند. کتاب با هدف آشنایی با تفکرات سوسیالیستی و تأثیر آن بر جوامع در صد سال گذشته تهیه و تدوین شده است.

معروف شده که آمریکای لاتین سوسیالیسم قرن بیست و یکمی را در پیش گرفته، قبلاً چاوز این را اعلام کرده بود و اخیرا آقای رافائل کورآ نیز در مراسم معارفه ریاست جمهوری به طور روشن اعلام کرد: "ما وارد سوسیالیسم قرن بیست و یکمی شده‌ایم که خواهان تحقق عدالت اجتماعی، حق حاکمیت ملی، دفاع از محیط زیست و همگرایی منطقه‌ای شده و احتیاج به همکاری و حمایت متقابل داریم."

و اما در ونزوئلا بنا به اعلام سازمان ملل، میزان افرادی که از تاسیسات بهداشتی مناسب محروم هستنند، ۳۲٪ است که اکثریت آنها ساکنان مناطق روستایی هستند که وسائل اولیه بهداشتی را نیز ندارند. به افرادی که به ونزوئلا سفر می‌کنند توصیه می‌شود به علت شیوع بیماری‌های زیاد در این کشور، از جمله حصبه، تب زرد، وبا، هپاتیت آ، هپاتیت ب و هپاتیت د، حتماً به خود واکسن بزنند..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات