آمریکائی آرام

آمریکائی آرام

نویسنده: گراهام گرین
مترجم: عبدالله آزادیان
ناشر: صائب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 318
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1344 - دوره چاپ:

کمیاب  - کیفیت : عالی ؛ جلد کتاب پارگی دارد
 

مروری بر کتاب

پس از چند سال ، نبرد بی امان و خانمانسوز ، کشور ویتنام که در کنترل ارتش فرانسه قرار داشت به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شد.

در نیمه شمالی انقلابیون ویت کنگ که زیر فرمان رهبر روحانی و معنوی خود هوشی مین مبارزه می کردند، کنترل کشور را در دست گرفتند و به پیاده کردن بر نامه های سوسیالیستی در بخش کشاورزی پرداختند .

هم زمان با این سوسیالیزه کردن بخش کشاورزی، سازماندهی دهقانان و روستاییان انقلابی برای حمله نهایی به ویتنام جنوبی و متحد کردن و یکپارچه کردن دوباره کشور در دستور کار کمیسرهای ارتش آزاد بخش ویتنام قرار داشت.

استعمارگران فرانسه نیز در نیمه جنوبی کشور حضوری همه جانبه داشتند و به مدد ارتش منسجم و مدرن فرانسه و با کمک مزدوران آموزش دیده ویتنامی (که آن را ارتش ملی ویتنام می نامیدند!!) با چنگ و دندان از حقوق اقتصادی و منافع استعماری خود ، دفاع می کردند.

در این میان در افق آینده سیاسی ویتنام،خورشید یک قدرت خارجی دیگر در حال طلوع بود که بیش از انقلابیون جان بر کف ویت کنگ شمالی اسباب نگرانی اشغالگران فرانسه را فراهم کرده بود .این ابر قدرت خارجی که اسبش را برای غارت ملل مختلف و به بردگی گرفتن آنان زین کرده نه استعمار پیرو مکار انگلستان که ایالت متحده آمریکاست.

سیاست مداران آمریکایی با یک پیکان سه گانه به قصد در اختیار گرفتن ویتنام به رقبای مختلف خود در عرصه اجتماعی و سیاسی این کشور کوچک و سر سبز ( که به دلیل موقعیت ژئوپلیتیکی و نزدیکی به دو غول بزرگ کمونیستی یعنی چین و شوروی مورد توجه آمریکایی ها قرار داشت.) حمله کردند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آمریکائی آرام

  • ناشر: صائب
  • کد کتاب: 77198 - 50/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: گراهام گرین, عبدالله آزادیان, داستان های انگلیسی, جنگ ویتنام, داستان های سیاسی, کتاب امریکائی آرام, آمریکائی آرام, آمریکایی آرام