کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آمازون ؛ اساطیر و افسانه ها

آمازون ؛ اساطیر و افسانه ها

نویسنده: ترسیلا کات تو شانو
مترجم: سیروس شاملو
ناشر: فکر روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : لبه جلد کتاب کمی تاخوردکی دارد

 

مروری بر کتاب 

"اثر حاضر کوششی است به منظور شناسایی و بازیافت اساطیر و افسانه‌های منطقه آمازون، مولف در این مجموعه ذیل پنج بخش با مقدمه‌ای بر اساطیر و اساطیر آمازون، به تشریح چند قصه اساطیری آمازون می‌پردازد . قصه‌های این کتاب ما را با صداهای گم‌شده زمین آشنا می‌کند. با زمینی که خیال‌گونه سبز بود با آسمان بزرگ، آن وقت‌ها که پر از ستاره‌های درشت و درخشان بود. قدیم‌های ستون دود و اجاق‌های صمیمیت و یکرنگی. آتش شبانه احترام به طبیعت و انسان یعنی چیزی که امروزه از دست رفته، سرد شده به خاکستر نشسته، به آه تبدیل شده و جای خود را به غرور وحشیانه سبقت و تصاحب داده است.

در قصه «یآبوتی سنگ‌پشت و یوزپلنگ» پیرمردی که از بیماری روماتیزم رنج می‌برد، آهسته‌آهسته از بیماری خود سخن می‌گوید. افسانه «هآبوری» بدون این که بی‌پروایانه ستیزه ‌با زنان را برجسته کند به نوعی حسادت عمومیت یافته در زنان اشارت دارد. افسانه «اینجوری نمی‌شه» با ظرافت، وسواس مردانی را حکایت می‌کند که از همه‌چیز ایراد می‌گیرند و زندگی را بر اطرافیان سیاه می‌کنند. قصه «جزیره تنباکو»، در بافت و ساختمانی کهن، تعلیم و تربیتی مدرن را به سخره می‌گیرد و زنگ خطری است برای نوعی تربیت صنعتی که قرار است بعدها متداول شود.

مجموعه حاضر حاوی برگردان چند افسانه آمازونی است. به تصریح مترجم: اولین حس ویژه‌ای که با شنیدن این قصه‌ها به شنوده دست می‌دهد، این لمس اکنون گم ‌شده و فراموش‌ شده است و این احساس ویژه که دیگر در افسانه‌های معاصر یافت نمی‌شود. از آن گذشته روحی صلح‌جو و آرامش‌طلب و اخلاقی تذهیب‌گر اما رفیقانه در آن نهفته است؛ روحی که پس نمی‌زند، به درون شنونده نفوذ می‌کند و بر دل می‌نشیند».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آمازون ؛ اساطیر و افسانه ها

  • ناشر: فکر روز
  • کد کتاب: 82295 - 106/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ترسیلا کات تو شانو, سیروس شاملو, آمازون, اساطیر امریکا, افسانه ها, اساطیر برزیلی, اساطیر آمریکای جنوبی, افسانه های امریکایی, افسانه های آمریکای جنوبی, کتاب آمازون ؛ اساطیر و افسانه ها