دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آقای دوشنبه

آقای دوشنبه

نویسنده: گارت نیکس
مترجم: مریم رفیعی
ناشر: بهنام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جلد اول ؛ هفت گانه کلیدهای پادشاهی

اولین روز نیم سال تحصیلی در مدرسه جدید آرتور پنهالیگون قرار بود آخرین روز عمرش باشد، اما به جای مردن از حمله آسم، کلیدی به دستش می‌رسد و به سرزمین دیگری کشانده می‌شود که موجودات انسان مانندی به نام روزهای فردا آن را اداره می‌کنند.

آقای دوشنبه، یکی از روزهای فردا، موجودات سگ-چهره ای را به سراغ آرتور می‌فرستد تا کلید را پس بگیرند. آقای دوشنبه برای به دست آوردن کلید دست به هر کاری می‌زند و حتی طاعونی را گریبانگیر زمین می‌کند که هر کسی را که به آن مبتلا می‌شود می‌کشد.

تنها شانس آرتور برای نجات افراد خانواده و سایر مردم این است که از طریق خانه مرموزی در شهر که ظاهراً کسی جز او قادر به دیدن آن نیست، وارد آن سرزمین ناشناخته شود و برای یافتن علاج بیماری تلاش کند. اما به نظر می‌رسد که سرنوشت آرتور با سرنوشت ساکنان آن خانه گره خورده است و او چاره ای ندارد جز این که برای نجات دنیای خود تن به مبارزه دهد.

سرعت پیشروی سیر داستان این کتاب بالا است، اما جزییات به هیچ وجه از قلم نیفتاده است و می‌توان به راحتی دنیای شخصیت‌های داستانی را در ذهن مجسم کرد. در نتیجه خواننده با همه شخصیت‌ها، حتی ساکنان عجیب و غریب عمارت، ارتباط برقرار می‌کند و حتی ردپای آنها را در زندگی روزمره می‌بیند. آرتور هم نوجوانی کاملاً معولی است، نه “استعدادهای خاص” دارد و نه “قدرت‌های جادویی”؛ در واقع دلیل اصلی اینکه پایش به این ماجرا کشیده می‌شود این است که در آن زمان خاص در آن مکان خاص قرار داشت!

داستان آرتور می‌تواند داستان هر کس دیگری در جهان و حتی خوانندگان این کتاب باشد و به همین دلیل عجیب ترین وقایع آن باورکردنی به نظر می‌رسد. پیچ و خم‌های جذاب این داستان اگرچه غیرمترقبه‌اند، اما دور از ذهن نیستند و در طول خواندن کتاب این احساس به خواننده دست می‌دهد که کلمه به کلمه این کتاب پس از تفکر و تأمل فراوان و با دقت و توجه بسیار نوشته شده و در پشت هر اتفاق عجیبی یک دلیل منطقی نهفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات