دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آقای تامپکینز در درون خود

آقای تامپکینز در درون خود

نویسنده: جرج گاموف , مارتیناس ایکاس
مترجم: پیمان علویان , محمود بهزاد
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو  _ نو
 

مروری بر کتاب

مصور

این کتاب داستانی علمی نوشته جرج گاموف است. جرج گاموف فیزیکدان تجربی روسی الاصلی است که علاوه بر فعالیت‌های علمی، در زمینه مسائل علمی داستان‌های جالبی منتشر کرده است. در این اثر وی، برخی از مسائل علمی فیزیک به زبانی ساده و داستانی برای نوجوانان و جوانان توصیف شده است.

آقای تامپکینز شخصیت محبوب داستان‌های گاموف است. او کارمند بانک است اما رویاها و ماجراجویی‌های جالبی درباره فیزیک دارد که او را به دنیای درونی اتم می‌برد. گاموف با استفاده از این شخصیت شما را با دنیای فیزیک نوین آشنا می‌کند. مطالعه این اثر برای بزرگسالان و حتی متخصصان و معلمان نیز جذاب و آموزنده است.

تامپکینز برای یک آزمایش ساده به دیدار دکتر استریس آمده است. در این شرایط عجیب باورنکردنی-تامپکینز بدرون خود می آید و با دکتر استریس درباره اندام درونی خود سخن می‌گوید. تامپکینز مقیاس قدش تاحدی کوچک شده که تصور می‌کند به ماهیت بدیل شده،و مشتاق آگاهی به عمل اندام درونی خود است دکتراستریس با توجه و دقت مسائل مختلف مربوط به بدن انسان را برای اوتشریح میماند. اما کتاب آقای تامپکینز که با تلفیق دنیای عینی و ذهنی مردم بنام تامپکینز است برای آنهائی که میخواهند به مسائل مربوط به درون اعضای بدن پی ببرند.

امروزه اصلاحات«کوانتوم»، «نسبیت» ، «ذرات بنیادی» به واژگان زندگی روزمره نیز راه پیدا کرده اند.هدف این کتاب توضیح موضوعاتی از فیزیک معاصر است که شاید برای خیلی ها دور از ذهن، سخت و دشوار، و درک نشدنی به نظر می رسند.جورج گاموف شخصیتی خیالی به نام آقای تامپکینز خلق می کند که کارمند بانک است و به فیزیک جدید دلبستگی پیدا کرده است. به این ترتیب، طیف گسترده ای از مخاطبان بدون داشتن پیش زمینه ای در فیزیک جدید می توانند همراه داستان ها و ماجراهای آقای تامپکینز با فیزیک جدید آشنا شوند و از آن لذت ببرند.

دنیای شگفت انگیز آقای تامپکینز از دهه 60 میلادی که به قلم جورج گاموف نوشته شد،هرگز مقامش را در بین کتاب های همگان فهم از دست نداده است.جورج گاموف نه فقط در عرصه فیزیک دانشمندی برجسته بود،بلکه درحوزه همگان فهم کردن علم نبوغ داشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات