کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آفرینش گیتی ؛ معنادار بودن جهان هستی ، بر پایه علوم تجربی

آفرینش گیتی

نویسنده: فرد هیرن
مترجم: محمدرضا غفاری
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

معنادار بودن جهان هستی بر پایه علوم تجربی

برای دستیابی به شناخت علمی از آفرینش و معنادار بودن جهان هستی ٬ پرداختن به مباحث اخترشناسی گریزناپذیر است. مباحث اخترشناسی هم طبعا با دانش فیزیک و اختر فیزیک پیوند بنیادی دارد. در نتیجه ٬ کتاب کوچک آفرینش گیتی نیز از چینی مباحثی بی بهره نیست. این کتاب می کوشد با بیانی روشن و به دور از پیچیدگی ٬ از علوم تجربی جدید برای اثبات معنادار بودن جهان هستی بهره بگیرد. کاری که با بحث های چند هزار ساله فلسفی تفاوت بسیار دارد.

در فلسفه معمولا برای شناخت پدیده ها ٬ از چهار علت اصلی یا علل اربعه سخن به میان می آید : علت مادی ٬ علت فاعلی ٬ علت صوری و علت غایی. در چهارمین علت ٬ بحث بر سر این است که هر پدیده چرا و به چه منظور به وجود آمده است.

متاسفانه دانش تجربی امروز در اکثر موارد از توجه به علت غایی غفلت می ورزد ٬ بیشتر به چیستی و چگونگی پدیده ها و اشیا می پردازد و چرایی آن ها را کمتر مورد بحث قرار می دهد. اما ذهن بشر در طول تاریخ همواره به دنبال پی بردن به چرایی ها بوده است.

کتاب آفرینش گیتی علاوه بر توصیف چگونگی ها ٬ به علت های غایی و چرایی ها نیز توجه دارد و می کوشد به این پرسش ها پاسخ گوید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آفرینش گیتی ؛ معنادار بودن جهان هستی ، بر پایه علوم تجربی

  • 100,000ریال
  • 90,000ریال

برچسب ها: فرد هیرن, محمدرضا غفاری, فلسفه آفرینش, علوم تجربی, آفرینش جهانآفرینش, فلسفه اجتماعی, کتاب آفرینش گیتی