دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آفرینش و آزادی

آفرینش و آزادی
درحال حاضر موجود نمی باشد
آفرینش و آزادی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 151403 - 81/3
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

آفرینش و آزادی

نویسنده: بابک احمدی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 414
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ جلد کتاب رد تا خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب 

جستارهای هرمنوتیک و زیبایی شناسی

از آن هنگام که هرمنوتیک توانست از حد روش تفسیر و شرح متون، یا در بهترین شکل از حد نظریه ای در تبیین نیروی فهم انسانی فراتر رود، چندان نمی گذرد. تاریخ هرمنوتیک ادبی و هنری از این هم کوتاه تر است، اما دستاوردهای آن در همین مهلت کوتاه درخشان بوده است.

هدف جستارهای این کتاب روشن کردن نسبت و همبستگی هرمنوتیک مدرن با زیبایی شناسی است. بخش نخست «گستره و مرزهای معناگذاری در سخن هرمنوتیک» از چهار جستار فراهم آمده که به مسائل فلسفی بنیادین هرمنوتیک امروز همچون حقیقت، تجربه، افق، تاویل، آفرینش معناها، مرزهای نسبی نگری و شک آوری می پردازند.

در بخش دوم «سنجش امکانات تاویل هنری» نیز چهار جستار آمده اند که به مسائل کلیدی فلسفه هنر امروز همچون تعریف هنر، واقعیت، تقلید و روایت از زوایه هرمنوتیک توجه دارند. بخش نهایی دربردارنده شش جستار مستقل است که می توانند همچون نمونه هایی، یه به گفته نویسنده، آزمونهایی در بررسی هرمنوتیکی مرزهای سخن هنری به کار آیند، این کتاب نشان می دهد که امر مشترک میان هنر و فلسفه، افق آزادی انسانی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات