كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آفتاب و سایه ها ؛ نگرشی بر جنبش های نو ظهور معنویت گرا

آفتاب و سایه ها 

نویسنده: محمد تقی فعالی
ناشر: عابد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب  

نگرشی بر جنبش های نو ظهور معنویت گرا

امروزه جوانان ما هم با عرفان هایی چون کریشنا، رام الله و سای بابا مواجه اند که از شرق می آیند هم با دراویشی دنیاطلب که با عناوین مختلف در داخل کشور فعالیت می کنند. به نظر می رسد محققان باید به این مفاهیم غلط و مبهم پاسخی صریح و شایسته بدهند.نگارنده بنا دارد با نگاهی واقع بینانه مبانی نظری و فکری نحله های نوظهور عرفانی را که در دو دهه اخیر از شرق به ویژه هند، یا از غرب، به ویژه آمریکا، به کشور ما وارد شده اند، بررسی کند.

با توجه به رواج گسترده انواع و اقسام کیش ها و نحله های مدّعی عرفان و معنویت در جامعه ما و روی آوردن هزاران جوان جویای معنویت به این فرقه ها، نویسنده کتاب حاضر درصدد بوده به صورتی جامع و تحلیلی، به معرفی و بررسی عقاید و افکار آنها و پدیدآورندگانشان نظری افکنده، اصول اخلاقی آنها را در معرض قضاوت منصفانه خوانندگان گرامی کتاب بگذارد.

در این اثر منحصر به فرد، فصول کلی زیر آمده است:
عرفان هندی (12 آیین)
عرفان های آمریکایی (5 آیین)
عرفان مسیحی
عرفان یهود
آیین ذن
فراعلم و روانشناسی (25 طریق)

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آفتاب و سایه ها ؛ نگرشی بر جنبش های نو ظهور معنویت گرا

  • ناشر: عابد
  • کد کتاب: 89730 - 112/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمد تقی فعالی, عرفان هندی, بودیسم, عرفان ژاپنی, روانشناسی عرفانی, عرفان مسیحی, عرفان یهود, ذن, بودیسم, کتاب آفتاب و سایه ها