دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آفتاب مهتاب

آفتاب مهتاب

نویسنده: شیوا ارسطویی
ناشر: نشر مرکز - گیو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 104
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 ~ 1381 - دوره چاپ: 4 ~ 1

 

مروری بر کتاب

ده داستان

 مشخصه مهم این مجموعه داستان، شیوه روایت داستان هاست که اغلب، به صورت فلش بک به گذشته است(بیشتر دهه پنجاه وشصت). به نظرم همین ویژگی، به جذابیت داستان ها افزوده. نویسنده در آفتاب و مهتاب، موضوعاتی مثل اعتیاد، خیانت، طلاق، حواشی سیاست، جنگ، مسائل شخصی نوجوانان و جوانان، تفکرات سیاسی و مبارزاتی آنان و... را دستمایه قلم خود قرار داده است. نگاه شخصیت های داستانی این مجموعه به زندگی بسیار متفاوت و خاص است بهتر است بگویم نگاهشان به زندگی زیباست.

...حتی اگر سیندرلا باشی و باجادو و جنبل از کلفتی نامادری و خواهر خوانده های بی لیاقت خلاص بشی لباس خانومانه و کفش های بلوری بپوشی بازهم باید این درد را بکشی .
گیرم توی قصه ها نگویند...

...بالأخره وقتی‌ با خبر شد که پسر روزبه خان دست دختر ته تغاری ش را گرفته و زده به چاک جاده‌، پاک از همه چیز نه امید شد. اولین عکس العمل ش این بود که برود وسعت حیاط خانه ش و اذان بی‌ وقت سر بدهد...اذانی که برای اتفاقی‌ نااا گوار و مخصوصا اتفاقی‌ که ابروی مسلمانی را به باد دهد، سر میدهند. ما خیلی‌ ترسیدیم وقتی‌ شنیدیم علی‌ آقا راه و بی‌ راه، هر کجای خانه که باشد، بلند میشود می‌‌ایستاد و اذان بی‌ وقت سر میدهد... 

راوی داستان "یک شب قبل از انتخابات"، زن شاعری است که قصد جدایی از همسرش را دارد. او در منزل دایی‌اش و طی گفت و گوهایی با او خاطرات "سیمین" همسر اول دایی‌اش را مرور می‌کند که چگونه عاشقانه دایی‌اش را دوست داشت؛ اما به دلیل اعتیاد به تریاک دایی از او جدا می‌شود و در زمره زنان سیاسی قرار می‌گیرد.


فهرست

یک شب قبل از انتخابات
پرانتز باز خنده، پرانتز بسته
برای پیرزن‌های خودم
تقسیم
تورگی
غذای چینی
شازده خانم
گدای انگلیسی
آفتاب مهتاب
هنوز نه، اما بعد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات