کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آفتاب خیزان ، دریا توفان

آفتاب خیزان ، دریا توفان

نویسنده: احمد عاشورپور
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

احمد عاشورپور، خاطره‌ی آواز سرزمینِ گیلان است. او آواز محلی را دایره بسته آواهای فولکور و زان گیلکی فراتر بود و گستره‌اش را گسترد.آوازهای او، آرایش موسیقی‌ای جدیدی یافت، و در آمیختنِ زبان گیلکی با زبان فارسی، مخاطبان ترانه‌هایش را گسترش داد. کتاب ‌آفتاب خیزان، دریا توفان با گردآوری ترانه‌ها و تحریر نت‌های این آثار گامی در راه ثبت آوازهای محلی است.

گردآورندگان در کنار این کار، کوشیده‌اند از طریق گفت‌گویی مفصل با او، ‌جنبه‌های مختلف زندگی هنری و اجتماعی هنرمند را برای خواننده و علاقه‌مندان آثار او فراهم آورند.بخش مهمی از گنجیه موسیقی سرزمین شمال به ترانه­های احمدعاشورپور اختصاص دارد. او جزو معدود خوانندگانی است که از محدوده تنگ اقلیم خود فراتر رفته و آوازهایش در خاطره همه ایرانیان باقی مانده است.

عاشورپور بیشتر آثارش را جز به زبان محلی، به فارسی نیز خوانده، و این ابداع اگر چه از سوی دیگران پیگیری نشد، اما به هر حال راهی هوشمندانه پیش روی تحول و گسترش موسیقی فولکور نهاد.ایده تدوین ترانه­ های عاشورپور به سال1378 باز می­گردد. این ایده نخستین بار با حسین حقانی و بابک ربوخه، که هر دو از فرهیختگان موسیقی گیلان زمین هستند، در میان نهاده شد، و آنان با شور و رضا از این پیشنهاد استقبال کردند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آفتاب خیزان ، دریا توفان

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 106768 - 3/5
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال

برچسب ها: احمد عاشورپور, موسیقی محلی, موسیقی گیلان, گیلکی, کتاب آفتاب خیزان ، دریا توفان