کتاب آفتابی در سایه  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات میردشتی

آفتابی در سایه

مترجم: سیدجعفر شهیدى
ناشر: میردشتی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 68
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

خطابه ی حضرت زهرا در واقعه ی فدک

مقدمه : مهدی محقق

خطاط : غلام حسین امیرخانی

نوع خط : نستعلیق

تذهیب : محمدرضا هنرور

گلاسه ، باقاب

خطبه تاریخی بانوی اسلام فاطمه زهرا علیها السلام بعد از رحلت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله طوفان عجیبی سراسر جهان اسلام را فرا گرفت، و کانون این طوفان مرکز «خلافت» بود، سپس به هر چیز که به نحوی با آن ارتباط می کرد منتقل شد، از جمله حکم صادره سرزمین فدک- که از سوی پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله به دخترش فاطمه علیها السلام روی مصالح مهمی واگذار شده بود- از طرف نظام حاکم صادر شد.

خطابه‏ ی فاطمه علیهاالسلام ضربه‏ی سهمگین بر پیکر غصب در اینجا ضربه‏ای سهمگین لازم بود تا هم بر پیکر غاصبین و هم مردمی که مؤید آنان بودند وارد شود و در مجلس عمومی به محاکمه‏ی سیدهالنساء درآیند و هر سخنی هست علنی گفته شود، تا اگر فدک را هم بازپس ندهند حقایق روشن شود.

این مرحله بصورتی اجرا شد که نه مردم و نه غاصبین هرگز احتمال آن را هم نمی‏دادند و در حقیقت درمقابل برنامه‏ی انجام شده قرار گرفتند. ترسیمی از کیفیت ورود حضرت زهرا علیهاالسلام به مسجد در شرایطی که ابوبکر و عمر به همراه مهاجرین و انصار، مجلس مهمی در مسجد پیامبر صلی اللَ٧ه علیه و آله تشکیل داده بودند و مشغول قدرت نمایی در مقابل خانه‏ی فاطمه علیهاالسلام بودند که در فاصله‏ی چند قدمی بود، ناگهان درِ خانه‏ی فاطمه علیهاالسلام باز شد و بانوی با عظمت اسلام در حالی که عده‏ای از زنان گرداگرد آن حضرت بودند وارد مسجد شده بسوی جمعیت پیش آمدند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آفتابی در سایه

  • ناشر: میردشتی
  • کد کتاب: 22061
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیدجعفر شهیدى, کتب نقیس, حضرت فاطمه(س), تاریخ اسلام, کتاب آفتابی در سایه