منو
سبد خرید

آغازی بر یک پایان

آغازی بر یک پایان
-28 %
آغازی بر یک پایان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 112988- 9/3
  • وزن: 0.20kg
159,000 ریال
220,000 ریال

آغازی بر یک پایان

نویسنده: مرتضی آوینی
ناشر: ساقی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 ~ 1381 - دوره چاپ: 4 ~ 1

 

مروری بر کتاب

«بهاران از کجاست که روح روییدن و سبز شدن ناگاه در تن خاک مرده را پیدا می‌‌آید؟ و از کجاست که روح شکفتن ناگاه از تن چوب خشک چندین برگ‌های سبز و شکوفه‌های سفید و آبی و زرد و سرخ بر می آورد؟ بهاران رازدار رستخیر پس از مرگ است و قبرستان‌ها مزارعی هستند که در آنها بذر مردگان افشانده‌اند و جسم تا نمیرد، کجا رستخیز پذیرد؟ اين بار انقلاب ربيع و انقلاب صيام به هم بر افتادهاند تا آن يكي هستة جسم را بشكافد و اين يكي هستة جان را، و زندگان از بطن مردگان سر برآورند. با بهاران روزی نو می رسد و ما همچنان چشم به راه روزگاری نو. اکنون که جهان و جهانیان مرده‌اند، آیا وقت آن نرسیده است که مسیحای موعود سر رسد؟».

در مجموعه حاضر هفده مقاله و نوشتار کوتاه و بلند درباره انقلاب، امام خمینی(ره)، دفاع مقدس، اسلام، فرهنگ، ایمان و نظایر آن از شهید سید مرتضی آوینی گردآوری شده است.تردید دارم که در سیاره زمین هنوز هم جوامعی وجود داشته باشند که تسلیم اقتضائات تمدن اروپایی که جهان امروز را یکسره در تسخیر دارد نشده باشند.

نهادهای اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی دنیای متمدن تا آنجا انسان جدید را محاصره کرده اند که اصلآ تصور دیگری از «حیات بشری» جز اینکه هست ندارد. بچه ها در میان خانواده هایی به دنیا می آیند که عادات و فرهنگ ملازم با همین صورت خاص از از زندگی بشری را به ناچار پذیرفته اند.تلویزیون ها در واقع امر با یک آنتن مشترک در سراسر جهان به یک فرستنده مرکزی متصلند که یک پیام مشترک جهانی را به جذاب ترین صورت ها ارائه می دهد.

فهرست

داغ بی‌تسلی
مبشر صبح
امام(ره) و حیات باطنی انسان
دهه شصت و امام‌خمینی(ره)
گرداب شیطان
در برابر فرهنگ واحد جهانی
پروسترویکای اسلامی وجود ندارد
وفاق اجتماعی
اسلامیت یا جمهوریت؟
بنیان سفسطه بر باد است
صلیبی از خون سرخ
ارتش متحد اسلامی
ایمان منجی جهان فردا است
نظم نوین جهانی و راه فطرت
دولت پایدار حق فرا می‌رسد
آغازی بر یک پایان
تجدید و تجدد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات