كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آغازگران بداهه

آغازگران بداهه

نویسنده: فیلیپ برناردی
مترجم: سارا ساعی دیباور
ناشر: شور آفرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 164
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه ای از ۹۰۰ موقعیت بداهه برای بازیگران و کارگردانان

اغلب بازیگران تازه‌کار باور دارند که تمرین یک نمایش یا یک صحنه شامل به خانه بردن متن نمایش حفظ دیالوگ‌ها و تمرین مکرر صحنه‌ها است تا زمانی که همه‌چیز زمان‌بندی حرکات و حالات چهره کامل باشند. اما این تا حدی درست است. چیزی که در این دیدگاه موجود نیست بداهه‌گویی است. تکنیکی پر ارزش که می‌توان در کلاس‌های بازیگری و تمرین‌های مدرسه و تولیدات آماتور و حرفه‌ای استفاده کرد.

بیشتر مربیان و کارگردانان ارزش بداهه گویی را به عنوان قسمت معمول کلاس ها و تمرین هایشان درک می کنند، اما بسیاری فکر می کنند یافتن ایده های جدید به طور روزمره سخت است. نهصد ایده بداهه موجود در این کتاب می تواند برای بیش از یک سال جوابگو نیاز مدرسان باشند.

آنچه را در این کتاب آمده می توان در بسیاری از موقعیت های تئاتری به کار برد. مثلا بداهه های زیادی برای تضاد شخصیت ها موجودند- نوجوان/ والدین ، روابط افراد هم رتبه، روابط عاشقانه، همکاران، دکتر/ مریض، خواهر/ برادر و حتا بیشتر، بداهه های تک نفره، موقعیت گیری های فیزیکی (برای یک یا دو بازیگر) دیالوگ ها، و عکس العمل ها به محیط، همچنین نویسنده قسمتی که بداهه های مختلفی را برای تولید رومئو و ژولیت ارائه می دهد در این کتاب گنجانده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آغازگران بداهه

  • ناشر: شور آفرین
  • کد کتاب: 106786- 3/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فیلیپ برناردی, سارا ساعی دیباور, سینما, کارگردانی, بازیگری, هنرپیشگی, فیلمنامه, کتاب آغازگران بداهه