كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آشپزی در فرهنگ مردم کازرون

آشپزی در فرهنگ مردم کازرون

نویسنده: محمدمهدی مظلوم زاده
ناشر: کازرونیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

زنان و دختران کازروني غذا پختن را از خانه ي پدري و زير دست مادرانشان مي آموزند و کدبانوهاي خوبي هستند . بيشتر غذا ها و خوراکي هاي سنتي مردم کازرون ساده و کم خرج بوده است . و اين علاوه براين که نشان دهنده ي فقر مردم در زمان هاي گذشته بوده حاکي از قناعت پيشگي مردم اين ديار نيز است .
غذاها و خوراکي هاي متنوعي درکازرون طبخ مي شده است که متأسفانه بسياري از آن ها در بوته ي فراموشي قرار گرفته اند. از جمله ناني که در ذيل درباره ي آن بحث شده است .

پلو بابونه

بابونه گیاهی است یک‌ساله،معطر و به ارتفاع 1۰ تا 2۰ سانتیمتر که بصورت خودرو در مزارع و کنار جاده‌ها می‌روید. ساقه آن دارای انشعاباتی است و برگهای آن بریدگی‌های باریک و دراز با ظاهر برگچه مانند دارد. ( برگ هایی شبیه برگ شبت یا شوید ) قسمت مورد استفاده این گیاه، کاپیتول‌ها و برگ های آن است که در فاصله ماه‌هایاردیبهشت تا مهرماه، آن را از ساقه جدا می‌کنند. ( البته در شهر ما به خاطر نوع آب و هوایی خاص در اسفندماه این گیاه رشد کرده و مورد استفاده قرار میگیرد. )

طبع این گیاه گرم است و گل آن جهت مداوای سردی مزاج استفاده می شود. دم کرده ی گل آن واقعاً طعمی بسیار خوش و دل نشین دارد و برای آرامش اعصاب دارویی بی نظیر است.برای پخت پلو بابونه از برگ ها و ساقه ی این گیاه استفاده می شود ، به این صورت که برنج را پس از آبکشی مانند سبزی پلو با مقدار کمی ادویه ی برنج  مخلوط کرده ، سپس برگ های بابونه را که خرد کرده ایم به آن اضافه می کنیم و در آب کش با هم مخلوط می کنیم و در دیگ می ریزیم . و دم می دهیم .  بعضی از کدبانوها برای این که عطر بابونه بیشتر در غذا احساس شود ، گرد گل بابونه هم به آن  می زنند .

بابونه اگر با سیرموک (سیر وحشی) همراه شود غذا لذیذ تر و خوشمزه تر خواهد شد .گاهی اوقات کدبانوی خانه این سبزی  خوش طعم را با گیاهی به نام کنگر  چاشنی غذا می کنند به این صورت که پلو بابونه را مانند سبزی پلو دم می کنند و کنگرهایی را که خار آن را گرفته اند و ریز خرد کرده اند ، همراه با پیاز داغ و لیمو عمانی لای پلو می گذارند ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آشپزی در فرهنگ مردم کازرون

  • کد کتاب: 115316 - 104/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمدمهدی مظلوم زاده, تاریخ آشپزی, تاریخ فرهنگی کازرون, تاریخ فرهنگی فارس, آشپزی, تاریخ هنر ایران, شیرینی پزی, کتاب آشپزی در فرهنگ مردم کازرون