منو
سبد خرید

آشنایی با کارکرد مغز

آشنایی با کارکرد مغز
درحال حاضر موجود نمی باشد
آشنایی با کارکرد مغز
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 81242 - 95/3
  • وزن: 0.43kg
  • UPC: 12.5 = 15
0 ریال

آشنایی با کارکرد مغز

نویسنده: تری هورن - سیمون ووتن
مترجم: سمیرا انواری - حمیدرضا رفیعی
ناشر: معین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 428
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

«آشنایی با کارکرد مغز» کتابی است که دو متخصص مغز و اعصاب (تری هورن و سیمون ووتن) آن را به زبانی ساده برای مخاطبان عام نوشته‌اند تا آنان را با کارکردهای مختلف مغز و راه‌های افزایش بهره‌وری آن آشنا کنند.

شاید با دیدن عنوان این اثر آن را کتابی تخصصی بدانیم که به کار مخاطب عام نمی‌آید اما می‌توان گفت که کتاب مذکور برای مخاطبان عام علاقه‌مند به مباحث مغز و همچنین آن‌هایی نوشته شده است که در پی افزایش بهره‌وری مغز خود هستند.

این اثر تقریبا هر آن‌چه را باید درباره مغز و کارکردهای آن بدانیم در اختیار ما قرار می‌دهد؛ مثلا این‌که چه بخوریم تا کارکرد مغزی بهتری داشته باشیم و نمره‌های بهتری در امتحان ریاضی بگیریم.

بالا بردن هوش و نمره بهره هوشی، افزایش توانایی تفکر با رژیم غذایی و تاثیرات مثبت و منفی پخش موسیقی‌های مختلف بر فعالیت‌های مغزی و حتی این‌که برای افزایش انرژی ذهنی‌ آهنگ‌های چه موسیقی‌دانانی را گوش کنیم.

نویسندگان این اثر با نام‌های تری هورن و سیمون ووتن معتقدند تنها پنجاه درصد از بهره هوشی مربوط به ژن و وراثت است که البته اهمیت بسیار دارد اما پنجاه درصد بقیه با رفتارها و عادت‌هایمان در زندگی مرتبط است بنابراین می‌توان بهره‌وری مغز و هوش را با تعیین عادت‌های درست افزایش داد.

در واقع تلاش او این است که پس از توضیح ارتباط مسایل مختلف مانند خلق‌وخو، محیط کار و زندگی، تغذیه، بازی و همچنین تفکر خلاق با مغز، بهترین عادت‌هایی را که باید در این حوزه‌ها برای افزایش کاربری مغز انجام داد، شرح داده است.

برای مثال نویسندگان توصیه می‌کنند که برای صبحانه نباید نان تست و مربا یا شیر خورد، زیرا این صبحانه به سرعت تبدیل به گلوکز شده و سوخت می‌شود، بلکه باید پروتئین و کربوهیدرات‌های پیچیده خورد که به سادگی سوخت نمی‌شوند.

یکی دیگر از نکاتی که در این اثر گوشزد شده این است که کم شدن آب بدن تاثیر بسیار بدی بر فعالیت ذهنی می‌گذارد و قهوه، ‌چای پررنگ و کوکاکولا به سبب مدر بودن وضعیت را خراب‌تر می‌کنند.

آب لوله‌کشی، آب جوش، چای میوه و چای گیاهی همگی فواید بیشتری برای تفکر دارند و زیان‌شان برای تندرستی درازمدت کمتر از قهوه، چای و کوکاکولا است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات