دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آشنایی با نیچه

آشنایی با نیچه

نویسنده: پل استراترن
مترجم: مهرداد جامعی ندوشن
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 69
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 ~ 1382 - دوره چاپ: 6 ~ 2

 

مروری بر کتاب

آشنایی با فیلسوفان مجموعه ای از زندگینامه فیلسوفان مشهور است که برای گشودن باب آشنایی با اندیشه ها و دیدگاههای آنان مدخل مناسب و مغتنمی به نظر می رسد. در هر کتاب گذشته از ارائه ی اطلاعات زندگینامه ای، افکار هر فیلسوف در رابطه با تاریخ فلسفه به طور کلی و نیز در رابطه با جریانها و تحولات فکری و اجتماعی و فرهنگی عصر او بازگو می شود و بدون ورود به جزئیات نظریات و عقاید او، مهمترین نکته های آنها با بیانی ساده و روشن و در عین حال موثق و سنجیده بیان می شود.

اساس کار در این کتابها سادگی و اختصار بوده است تا جوانان و نیز همه ی خوانند گان علاقه مندی که از پیش مطالعات فلسفی زیادی نداشته اند بتوانند به آسانی از آنها بهره بگیرند و چه بسا همین صفحات اندک انگیزه ی پی جویی بیشتر و دنبال کردن مطالعه و پژوهش در این زمینه شود.

فردریک ویلهم نیچه در 15 اکتبر 1844در ساکسونی (پروس) دیده بر جهان گشود. او در مدرسه به خاطر تربیت دینی و نازپروردگی به کشیش کوچک معروف بود. وی در هجده سالگی به ایمان خویش شک کرد، با این همه در نوزده سالگی برای فراگیری علوم دینی و فقه اللغه به دانشگاه بن رفت . او پس از مطالعه کتاب "جهان به مثابه اراده باز نمود" دنباله روی شعر پنهاور شد. میل به قدرت، اساسی ترین مفهوم در فلسفه نیچه است.

این نظریه بر پایه های اندیشه شوپنهاور و تفکر یونان باستان بنا شده و با بهره گرفتن از آنان تکامل یافته است. نیچه می گوید: "اگر چه طی قرون متمادی شهوت قدرت، صورت های متفاوتی به خود گرفته است اما سرچشمه آن هنوز همان آتشفشان است... آنچه روزی به خاطر خداوند انجام می دادیم امروز برای مادیات و پول انجام می دهیم". وی معتقد است باید از لحظه لحظه زندگی سود برد و به گونه ای زندگی کرد که گویی تا ابد تکرار خواهد شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات