دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آشنایی با ماکیاوللی

آشنایی با ماکیاوللی

نویسنده: پل استراترن
مترجم: پیام یزدانجو
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 ~ 1387 - دوره چاپ: 3 ~ 2

 

مروری بر کتاب

آشنایی با فیلسوفان مجموعه ای از زندگینامه فیلسوفان مشهور است که برای گشودن باب آشنایی با اندیشه ها و دیدگاههای آنان مدخل مناسب و مغتنمی به نظر می رسد.

در هر کتاب گذشته از ارائه ی اطلاعات زندگینامه ای، افکار هر فیلسوف در رابطه با تاریخ فلسفه به طور کلی و نیز در رابطه با جریانها و تحولات فکری و اجتماعی و فرهنگی عصر او بازگو می شود و بدون ورود به جزئیات نظریات و عقاید او، مهمترین نکته های آنها با بیانی ساده و روشن و در عین حال موثق و سنجیده بیان می شود.

اساس کار در این کتابها سادگی و اختصار بوده است تا جوانان و نیز همه ی خوانند گان علاقه مندی که از پیش مطالعات فلسفی زیادی نداشته اند بتوانند به آسانی از آنها بهره بگیرند و چه بسا همین صفحات اندک انگیزه ی پیجویی بیشتر و دنبال کردن مطالعه و پژوهش در این زمینه شود. 

ماکیاوللی نامی است که رعشه بر اندام می اندازد . با گذشت بیش از350 سال ، نام او همچنان کمابیش مترادف با شر است .با این حال ، ماکیاوللی آدم شروری نبود . همان گونه که خواهیم دید ، فلسفه ی سیاسی او فی نفسه شر نبود . فقط به شدت واقع بینانه بود .واکنش ما بیش تر به خود ما مربوط می شود تا به ماکیاوللی .
فلسفه ی مملکت داری یی که او طرح کرد ، هدف اش این بود که فلسفه یی علمی باشد . این یعنی که در فلسفه ی او جایی برای احساسات و ترحم و یا حتا ، در نهایت ، اخلاق وجود نداشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات