منو
سبد خرید

آشنایی با صادق هدایت ؛ متن کامل ؛ دو جلدی

آشنایی با صادق هدایت ؛ متن کامل ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
آشنایی با صادق هدایت ؛ متن کامل ؛ دو جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 81329 - 102/7
  • وزن: 1.30kg
  • UPC: 200
0 ریال

آشنایی با صادق هدایت

نویسنده: م. ف. فرزانه
ناشر: پاریس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 710
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1988 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور

آنچه صادق هدایت به من گفت

آشنایی با مصدق هدایت بر پایه‌ی دوستی نزدیک م.ف.فرزانه با هدایت، که تا آرین روزهای زندگی وی ادامه داشته، نوشته شده است. بخش نخست کتاب، «آنچه صادق هدایت به من گفت»، دربردارنده‌ی خاطره‌های گوناگونی از این دوران است که در کنار هم، تصویری روشن و واقعی از خصوصیات شخصی و روال زندگی هدایت ترسیم می‌کنند و به ویژه بر رویدادهای چند ماهه‌ی پیش از خودکشی وی در پاریس پرتوی تازه می‌افکنند.

بخش دوم، «صادق هدایت چه می‌گفت»، بررسی و تحلیلی درباره روحیات و شخصیت و دیدگاه‌های اجتماعی و هنری این نویسنده‌ی بزرگ است که رابطه‌ی اندیشه‌ها و آثار او را با زندگی واقعی‌اش روشن می‌کند. عکس‌ها، نامه‌ها و یادبودهای دیگری از دوران ارتباط نویسنده با هدایت در پیوست‌های پایانی کتاب آمده‌اند...

م.ف. فرزانه (متولد 1308، تجریش) از نوجوانی با مطبوعات همکاری میکرد. بهمعرفی دکتر سیدصادق گوهرین با صادق هدایت آشنا شد و تا پایان عمر هدایت دوست و مرید او بود. سال اول حقوق را در تهران، روانشناسی و مردمشناسی را در سوربن گذراند و تحصیل حقوق را تا دکترای حقوق بینالملل در پاریس و تولوز ادامه داد. سپس با بورس دولت فرانسه فارغالتحصیل انستیتوی عالی سینمایی پاریس شد و از آن پس فیلمهایی مستند، بیشتر دربارهی هنر ایران، ساخت.

مدتی به ایران آمد، نخستین آموزشگاه فنی سینمایی را تاسیس کرد و از اولین پایهگذاران تلویزیون ملی ایران شد. لیکن محیط کاری بهقدری برایش ناگوار آمد که از شغل سینمایی دست کشید و به عنوان رئیس بانک صادرات به پاریس بازگشت. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات