كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آشنایی با صادق هدایت ؛ متن کامل ؛ دو جلدی

آشنایی با صادق هدایت

نویسنده: م. ف. فرزانه
ناشر: پاریس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 710
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1988 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : کپی

 

مروری بر کتاب 

مصور

آنچه صادق هدایت به من گفت

آشنایی با مصدق هدایت بر پایه‌ی دوستی نزدیک م.ف.فرزانه با هدایت، که تا آرین روزهای زندگی وی ادامه داشته، نوشته شده است. بخش نخست کتاب، «آنچه صادق هدایت به من گفت»، دربردارنده‌ی خاطره‌های گوناگونی از این دوران است که در کنار هم، تصویری روشن و واقعی از خصوصیات شخصی و روال زندگی هدایت ترسیم می‌کنند و به ویژه بر رویدادهای چند ماهه‌ی پیش از خودکشی وی در پاریس پرتوی تازه می‌افکنند.

بخش دوم، «صادق هدایت چه می‌گفت»، بررسی و تحلیلی درباره روحیات و شخصیت و دیدگاه‌های اجتماعی و هنری این نویسنده‌ی بزرگ است که رابطه‌ی اندیشه‌ها و آثار او را با زندگی واقعی‌اش روشن می‌کند. عکس‌ها، نامه‌ها و یادبودهای دیگری از دوران ارتباط نویسنده با هدایت در پیوست‌های پایانی کتاب آمده‌اند...

م.ف. فرزانه (متولد 1308، تجریش) از نوجوانی با مطبوعات همکاری میکرد. بهمعرفی دکتر سیدصادق گوهرین با صادق هدایت آشنا شد و تا پایان عمر هدایت دوست و مرید او بود. سال اول حقوق را در تهران، روانشناسی و مردمشناسی را در سوربن گذراند و تحصیل حقوق را تا دکترای حقوق بینالملل در پاریس و تولوز ادامه داد. سپس با بورس دولت فرانسه فارغالتحصیل انستیتوی عالی سینمایی پاریس شد و از آن پس فیلمهایی مستند، بیشتر دربارهی هنر ایران، ساخت.

مدتی به ایران آمد، نخستین آموزشگاه فنی سینمایی را تاسیس کرد و از اولین پایهگذاران تلویزیون ملی ایران شد. لیکن محیط کاری بهقدری برایش ناگوار آمد که از شغل سینمایی دست کشید و به عنوان رئیس بانک صادرات به پاریس بازگشت. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آشنایی با صادق هدایت ؛ متن کامل ؛ دو جلدی

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 81329 - 102/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: م. ف. فرزانه, صادق هدایت, مقالات ادبی, نویسندگان ایران, تاریخ ادبیات ایران, کتاب آشنایی با صادق هدایت