كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آشنایی با حافظ

آشنایی با حافظ

نویسنده: سیدمحمدعلی جمالزاده
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 214
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1384 ~ 1379 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب

زنده یاد محمد علی جمالزاده این نوشتار را که در یازده فصل فراهم آورده مباحثی است در احوال و اشعار حافظ که با استناد گوناگون به دیوان تحریر شده است .باب اول کتاب بحثی است درباره رندی حافظ که در پی آن فهرست اشعار مورد نظر درج می گردد .در باب دوم , اشعار حافظ با موضوع درد دل و وصف الحال دسته بندی شده و در کنار آن گاه توضیحی مختصر آورده شده است .باب سوم نیز متضمن اشعاری از حافظ است که با عنوان دین و آیین و دعا و قرآن تدوین شده است .

باب پنجم , شامل اشعار گسترده ای از حافظ است که با موضوع اشاراتی به کلیات حکمت و عرفان و معرفت جمع آوری شده است .باب ششم تدوین اشعاری است با موضوع پند و اندرز , دلالت و ارشاد . ابواب بعدی نیز با این موضوعات تدوین گردیده است .حافظ از خود و شعر خود سخن می گوید , مبارزه حافظ با ریا و سالوس و زرق و تدلیس , شراب و میگساری , حافظ در شیراز و در غربت و در ناکامی و حسرت , حافظ و قصیده مداحی , در انتهای کتاب , نوشته ای از ایرج افشار در باب احوال و آثار محمد علی جمال زاده و متعاقب آن چند نامه و سند به چاپ رسیده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آشنایی با حافظ

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 91350 - 39/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خواجه حافظ شیرازی, سیدمحمدعلی جمالزاده, نقد شعر, حافظ, مقالات ادبی, حافظ شناسی, جمالزاده, نقد ادبی, تاریخ ادبیات ایران, کتاب آشنایی با حافظ