منو
سبد خرید

آشنایی با حافظ

آشنایی با حافظ
درحال حاضر موجود نمی باشد
آشنایی با حافظ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91350 - 39/3
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 29
0 ریال

آشنایی با حافظ

نویسنده: سیدمحمدعلی جمالزاده
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 214
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1384 ~ 1379 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب

زنده یاد محمد علی جمالزاده این نوشتار را که در یازده فصل فراهم آورده مباحثی است در احوال و اشعار حافظ که با استناد گوناگون به دیوان تحریر شده است .باب اول کتاب بحثی است درباره رندی حافظ که در پی آن فهرست اشعار مورد نظر درج می گردد .در باب دوم , اشعار حافظ با موضوع درد دل و وصف الحال دسته بندی شده و در کنار آن گاه توضیحی مختصر آورده شده است .باب سوم نیز متضمن اشعاری از حافظ است که با عنوان دین و آیین و دعا و قرآن تدوین شده است .

باب پنجم , شامل اشعار گسترده ای از حافظ است که با موضوع اشاراتی به کلیات حکمت و عرفان و معرفت جمع آوری شده است .باب ششم تدوین اشعاری است با موضوع پند و اندرز , دلالت و ارشاد . ابواب بعدی نیز با این موضوعات تدوین گردیده است .حافظ از خود و شعر خود سخن می گوید , مبارزه حافظ با ریا و سالوس و زرق و تدلیس , شراب و میگساری , حافظ در شیراز و در غربت و در ناکامی و حسرت , حافظ و قصیده مداحی , در انتهای کتاب , نوشته ای از ایرج افشار در باب احوال و آثار محمد علی جمال زاده و متعاقب آن چند نامه و سند به چاپ رسیده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات