كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آشنایی با اسلام و فرقه های آن

آشنایی با اسلام و فرقه های آن

نویسنده: مهرداد ایزد پناه
ناشر: محور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مذاهب اسلامی را می توان بر اساس بخشهای معرفتی دین، به سه دسته تقسیم کرد. طبق نظر اکثر علمای اسلام، اسلام دارای سه بخش است: اعتقادات، احکام و اخلاق که از هر یک از این سه بخش، فرقه ها و مذاهب متعددی بیرون آمده است. از بخش اعتقادات، فرقه های کلامی؛ از بخش احکام، مذاهب فقهی و از بخش اخلاق، فرقه های صوفی.

در آغاز کتاب از وضعیت جغرافیایی و مردم شناسی عربستان (مهد دین اسلام) سخن به میان آمده است .پس از آن, ظهور اسلام و کتاب آسمانی مسلمانان, بررسی می‌شود و در بخش پایانی کتاب مخاطب با مذاهب مختلف شیعه به ویژه شیعه 'جعفری اثنی عشری 'آشنا می‌شود .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آشنایی با اسلام و فرقه های آن

  • ناشر: محور
  • کد کتاب: 70840 - 55/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مهرداد ایزد پناه, فرق اسلام, فرقه های اسلام, تاریخ اسلام, شیعه, حنفی, شافعی, حنبلی, صوفیه, زیدیه, اسماعیلیه, اسلام, کتاب آشنایی با اسلام و فرقه های آن