كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آس و پاس ها ؛ متن کامل

آس و پاس ها

نویسنده: جورج اورول
مترجم: اکبر تبریزی
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 269
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی ؛ صفحات آخر کتاب رد آبخوردگی دارد و کمی تابدار میباشد.

 

مروری بر کتاب 

آس و پاس ها تنها شرح حال آسمان جل های پاریس و لندن نیست درد نامه ای است از مردم محروم که در هر کجا باشند فقر، فرهنگ مشابهی به آنها تحمیل کرده است . این اثر اورول با آثار دیگر او تفاوت عمده ای دارد.

این اثر چنانکه خود او هم در آخر آن می گوید، یک دفترخاطرات روزانه است که در مدت اقامت نویسنده در پاریس و لندن نوشته شده است.جورج اورول چهره واقعی فقر و نداری را نه تنها دیده؛ بلکه آن را لمس کرده و در آن دست و پا زده است.او که خودش در برمه مدتی شغلی دولتی داشته و یا به عبارت بهتر، پلیس بوده است، اکنون در کشور خودش، انگلستان مجبور است کاری کند تا گرفتار قانون نشود.در این اثر، به انتقاد از فقر و نداری آدم هایی از اقشار پایین دست جامعه می پردازد و چهره بی رحم و ستمگرانه آن را می نمایاند....

- فقر آنها را از رعایت اصول طبیعی رفتار آزاد ساخته است ، همان طور که پول انسان را از کار کردن بی نیاز می کند . 
- خیلی زود متوجه شدم که تردید داشتن و رو راست بودن چه قدر احمقانه است . 

هرگز برای گارسون ها تاسف نخورید . بعضی وقت ها که شما در رستوران نشسته اید و نیم ساعتی به غذا خوردن مشغولید ، در حالی که وقت مقرر رستوران پایان یافته ، گمان می کنید که گارسون خسته که در اطراف شما پرسه می زند متوجه شماست و تحقیرتان می کند یا تاسف می خورد اما در واقع این طور نیست . در عین حال که ممکن است شما را نگاه کند ابدا به شما نمی اندیشد که پیش خود بگوید عجب آدم نادان و پرخوری است . او با خود فکر می کند روزی که توانستم پول کافی داشته باشم ، خواهم توانست از سبک غذا خوردن این مرد تقلید کنم . 
- خواب تنها یک نیاز جسمی نیست . خود یک شهوت است ، بیشتر لذت است تا آسودگی . 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آس و پاس ها ؛ متن کامل

  • ناشر: بهجت
  • کد کتاب: 109327 - 6/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جورج اورول, اکبر تبریزی, داستان های اجتماعی, داستان های انگلیسی, کتاب آس و پاس ها