کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آسیه ، ملکه مصر

آسیه ، ملکه مصر

نویسنده: سیدجعفر حمیدی
ناشر: رسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 209
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

مروری بر کتاب

آسیه دختر مزاحم از بنی اسرائیل بود، فرعون او را به زنی گرفت، او از نسل انبیاء بود بر مؤمنان رحم می‌کرد و احسان می‌نمود
موسی(ع)، پیامبری بود که مأمور شد به سراغ فرعون برود و وی را به دین توحید دعوت نماید و از ظلم و جنایت به مردم بیگناه بازدارد، پس آسیه در اولین اعلان رسالت و اعجاز حضرت موسی پیامبر الوالعزم الهی برای فرعون،به او ایمان آورد، یعنی هنگامی که عصا ی حضرت به مار عظیمی تبدیل شد و سحر ساحران فرعون را بلعید، به پیامبری ایشان یقین پیدا کرده و ایمانش را نسبت به حضرت موسی آشکار نمود.

هنگامى که موسى(ع) به مقام نبوت رسید به مصر بازگشت و به دعوت فرعون و قوم بت پرست او پرداخت، آسیه به وى گروید و به خداى جهان ایمان آورد ولى ایمانش را از فرعون پنهان داشت. او سالها خداوند یکتا را پرستش کرد و تحت رهبرى موسى(ع) ایمان خود را نگاه داشت ولى سرانجام رازش فاش شد و شوهر ستمگرش فرعون را سخت آشفته ساخت. فرعون نخست سعى کرد ملکه را از آن کار باز دارد. براى انصراف او از هر درى وارد شد و به هر وسیله اى متوسل گردید.

گاهى او را تهدید مى کرد و زمانى با تطمیع و وعده‌هاى دلفریب و شیرین دلگرم مى ساخت. اما همه این کارها بیهوده بود. آسیه دل به خدا داده بود؛ خدایى که موسى آن کودک از آب گرفته را که خود پرورش داده بود به مقام نبوت رسانده و با یَدِ بیضا و عصاى کذایى که بزرگترین معجزه موسى پیغمبر خدا بود، ماءمور هدایت و راهنمایى فرعون کرده بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آسیه ، ملکه مصر

  • ناشر: رسا
  • کد کتاب: 71923 - 57/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سید جعفر حمیدی, تاریخ مصر, تاریخ یهود, حضرت موسی, رمان تاریخی, داستان های تاریخی, داستان های مذهبی, کتاب آسیه ، ملکه مصر