كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آسیب شناسی فرهنگی در ایران

آسیب شناسی فرهنگی در ایران

نویسنده: رضا صالحی امیری
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 343
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مقصود از آسیب شناسی فرهنگی، شناخت اوضاعی است که اکثر نخبگان یا جامعه وجود آن ها رامخل توسعه و اعتلای فرهنگی می دانند و رفع آن ها را ضرورت تلقی می کنند به تعبیر دیگر، هر گونه شکاف، اختلال میان ارزش ها وهنجارهای فرهنگی است که نظام فرهنگی نیازمند مدیریت آن است و در نهایت ارائه پاسخ مناسب برای رفع آن است.

آسیب‌شناسی نظام فرهنگی نیز در حقیقت شناخت نوعی عدم تعادل، بی‌انسجامی و ناکارآمدی در عرصه فرهنگی است که نظام فرهنگی را از دستیابی به توسعه و ارتقا باز می‌دارد. در این کتاب ضمن اذعان به ضرورت تدوین ده‌ها و بلکه صدها جلد کتاب در خصوص فرصت‌های فرهنگی و تمدنی ایران، این سوال مورد بررسی قرار می‌گیرد که اساسا نظام فرهنگی ایران با چه آسیب‌هایی مواجه است و راه‌حل‌های کاهش آسیب‌ها یا تبدیل آن‌ها به فرصت‌ها کدام است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آسیب شناسی فرهنگی در ایران

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 94107 - 43/5
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 135,000ریال

برچسب ها: رضا صالحی امیری, جامعه شناسی ایران, فرهنگ ایران, تهاجم فرهنگی, کتاب آسیب شناسی فرهنگی در ایران