كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آسیب شناسی دینداری و دعوتگری

آسیب شناسی دینداری و دعوتگری

نویسنده: محمد نوح - عبدالعزیز سلیمی
مترجم: مسعود سلطانی
ناشر: احسان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 492
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مخاطب کتاب «آسیب شناسی دینداری و دعوتگری» تمام مؤمنان و خصوصاً دعوت‏گران به دین الهی است، تا در راستای مسئولیت‌های خطیر خود دچار یأس و ناتوانی نگردند.سعی شده است این کتاب، آسیب‌هایی را که بر افکار و اخلاق و کردار مؤمنان ساری و جاری می‌گردد، مورد کنکاش قرار دهد، و به روش حکیمانه‌ای به پیشگیری و درمان آن بپردازد. بیان مسائلی که راه‏گشای رشد معنوی و سعادت بشری است در فصول این کتاب قابل مطالعه است.

آسیب‌های مورد بحث، عموماً در افراد به درجات مختلف یافت می‌شود. و ممکن است انسان مؤمن را از ادای وظیفه و انجام رسالت خود باز دارد.درمان آلام ایمانی و صیقل دادن ضمیر انسانی با باران رحمت الهی، نتیجه‌ای است که مؤلف در پی آن است.برای دعوت‏گران در عرصه‌ی عمل اسلامی، و همه‌ی اهل ایمان در روند فراهم نمودن مقدمات و لوازم مسئولیت‌ها و آمادگی کافی در همه‌ی زمینه‌ها و برای آن که از کاروان زندگی مؤمنانه به جا نمانده، و دچار ناتوانی و ایستایی نشوند. بیان و توضیح راهنمایی‌های راه، ضرورتی اجتناب‏‌ناپذیر و غیر قابل چشم‏‌پوشی است. ضرورتی که دعوت به سوی خدا و تلاش برای حاکمیت دین او بر زمینیان آن را ایجاب می‌کند.

شاید بتوان گفت که مهم‌ترین آن رهنمودها نشان دادن آسیب‌ها و بیماری‏‌هایی است که ممکن است برخی از دینداران و دعوت‏گران به آن‌‌ها مبتلا شوند، که در صوت مبتلا شدن آنان را از ادای نقش و انجام مسئولیت خویش باز می‌دارد.بسیار به جاست که در مورد آن عوارض و آسیب‌ها، برای آن که دعوت‏گران از آن‏‌ها پرهیز نموده، و زنگارشان را با باران رحمت خداوند از خود پاک نمایند، کوتاه و مختصر به بررسی و بیان آن‏‌ها پرداخته شود.

کتاب آسیب شناسی دینداری و دعوت‏گری، ترجمه‌ی کتاب «آفات علی طریق» اثر دکتر سید محمد سید نوح از شخصیت‌های عالم و یکی از استادان دانشگاه کویت می‌باشد، که آن را با اسلوبی خاص نوشته است و به صورت مقالاتی و مجلسی مشهور به «المجتمع» منتشر شد، سپس به صورت کتاب به رشته‌ی تحریر در آمده است.

از جمله ویژگی‌های این کتاب اولویت‏‌بندی کردن موضوع‌های مورد بحث است. بدین صورت که بعد از تعریف لغوی، تعریف اصطلاحی و شرعی کرده، سپس به بیان اسباب پیدایش و آثار آن بر افراد و اجتماع و مظاهر و علامت‌ها می‌پردازد و در خاتمه، راه درمان آن را نشان می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آسیب شناسی دینداری و دعوتگری

  • ناشر: احسان
  • کد کتاب: 93277 - 8/1
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 280,000ریال

برچسب ها: محمد نوح, عبدالعزیز سلیمی, مسعود سلطانی, تبلیغات دینی, دینداری, اسلام, فلسفه دین, کتاب آسیب شناسی دینداری و دعوتگری