منو
سبد خرید

آسیاب کنار فلوس

آسیاب کنار فلوس
-18 %
آسیاب کنار فلوس
  • موجودی: موجود
  • مدل: 112556 - 108/3
  • وزن: 0.80kg
1,590,000 ریال
1,950,000 ریال

آسیاب کنار فلوس 

نویسنده: جرج الیوت
مترجم: ابراهیم یونسی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 628
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

آسیاب کنار فلوس گزارشی است از درامی که در بخش مرکزی غرب انگلستان آغازسده نوزدهم بازی شده است. شخصیت این درام ماگی تالیور است، که دختری است در جستجوی شور ، بویژه آنگاه که زندگی افسرده و ملال آور خانه روزگارش را تیره و تار کرده است.

وی مدام با شور و حرارت هر چه بیشتر مفاهیم زندگی را می جوید و شور و شوق خویش را در بسیاری چیزها، مانند موسیقی، کتاب، دین و عشق تجسد می بخشد. جورج الیوت خود در توصیف ماگی می گوید که زندگی وی درامی است- درامی که وی باید نقش خود را در آن بازی کند.

ماگی و تام خواهر و برادری هستند که پدرشان آقای تالیور، صاحب آسیاب و مزرعه‌ی کنار فلوس است. ماگی دختری باهوش، مهربان و با استعداد است که همیشه از برادر خود حمایت می‌کند. اما تام برادر بزرگ‍تر برخلاف ماگی، پسری زودرنج و سخت‌گیر است که زود عصبانی می‌شود، تام فرزند مورد علاقه‌ی مادر است چرا که مادر معتقد است ماگی دختری سربه هوا و دردسرساز است. سال‌ها بعد زمانی که آقای تالیور ورشکست می‌شود. ماگی عاشق پسری به نام فیلیپ می‌شود. تام با ازدواج ماگی و فیلیپ مخالفت می‌کند چون فیلیپ پسر مردی است که پدرشان به خاطر اختلاف با او ورشکست شده است به همین دلیل ماگی ناچار می‌شود از عشق خود دست بکشد. اوج داستان از زمانی شروع می‌شود که مدتی بعد ماگی به دیدن دخترخاله‌ی ثروتمندش و نامزد او می‌رود. اما این دیدار مشکلاتی را برای ماگی به وجود می‌آورد که باعث طرد و منزوی شدن او در خانواده و جامعه می‌شود  و در آخر پایانی تلخ برای او رقم می‌خورد.

مفهوم خانواده وسنت‌های گذشته یکی از هسته‌های اصلی و اولیه در بیش‌تر کتاب‌های داستانی به ویژه در رمان‌های کلاسیک بوده است. روابط پدر و مادر با فرزندان و روابط خواهران و برادران با هم از موضوعاتی است که در روند داستانی بیش‌تر این کتاب‌ها تاثیرگذار بوده و نتایجی خوشحال‌کننده یا غافلگیرکننده برای خواننده داشته است. اما می‌توان این پرسش را مطرح کرد که افراد می‌توانند بدون خانواده و گذشته‌ی خود هویتی مستقل داشته باشند یا نه. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات