کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آسوموار

آسوموار
نویسنده: امیل زولا
مترجم: فرهاد غبرائی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 459
اندازه کتاب: رقعی جلد سخت - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 97516

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

این داستان در سال ۱۸۷۷ توسط نویسنده فرانسوی امیل زولا نوشته شد. این رمان هفدهمین رمان از بیست رمان روگون ماکار می‌باشد. آسوموار به بررسی زندگی طبقه کارگر و تاثیر الکل و فقر در زندگی این طبقه می‌پردازد.

آسوموار یکی از شاهکارهای امیل زولا محسوب می‌شود و باعث معروفیت وی در فرانسه و سراسر جهان گشت. به گفته امیل زولا آسوموار اولین رمانی می‌باشد که در آن زبان و عادات مردم را به تصویر می‌کشد. آسوموار جنجال‌های بسیاری را برانگیخت. از یکطرف راست گرایان نویسنده را بخاطر لحن مستهجن کتاب سرزنش نمودند و از طرف دیگر چپ گرایان داستان کتاب را توهینی به مردم می‌دانستند.

امیل زولا در دفاع از کتابش خطاب به هر دو گروه گفت:"من سقوط شوم یک خانواده کارگر را در محیط متعفن حومه، گسستن پیوندهای خانوادگی و بوی مشموم در هم ریختگی، فراموشی تدریجی احساسات انسانی و در نهایت شرم و مرگ را به تصویر کشیده ام".

قهرمان کتاب ژروز ماکار با معشوق خود اگوست لانتیه و دو فرزندش کلود و اتین از محل زندگیش، شهرستان پلاسان به پاریس نقل مکان می‌کند. ژروز در یک رختشوی‌خانه سخت کار می‌کند تا نان شب خود و خانواده‌اش را تأمین کند، اما بعد از مدت کوتاهی لانتیه، ژروز و دو فرزندش را رها می‌کند و با زنی به نام آدِل فرار می‌کند.

رمان آسوموار اثر امیل زولا نمو نه های برجسته و ماندگار ادبیات ناتورالیستی است، و در مجموعه ی حاضر که به « کتابهای جاودان» می پردازد جایگاهی مسلم دارد.کتاب حاظر با دیدی امروزین به بررسی و تحلیل این رمان پرداخته و نشان می دهد در پس شفافیت ظاهری و سادگی کلاسیک این اثر وجوه معنایی متکثری نهفته است و به آن، همچون دیگر شاهکارها ، از زوایا و دیدگاههای متعددی می توان نگریست ، چنین نگاهی نشان می دهد که آسوموارا با پیچیدگیها و ابهامهایش چیزی بیش از تصویر یک زندگی ساده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آسوموار

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 97516 - 80/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: امیل زولا, فرهاد غبرائی, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک