كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آسمون ریسمون

آسمون ریسمون

نویسنده: ایرج پزشک زاد
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 275
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

نويسنده در كتابش نابخردان خودبيني را كه دانش، هنر و ادب را به شوخي گرفته اند با نيش قلم خرده گير و باريك بين خود به انتقاد مي گيرد.این کتاب مجموعه داستانها و مقالات طنزی است که ایرج پزشکزاد به فاصله سالهای 1334 تا 1339 در مجله وزین فردوسی به طبع رسانده است.

از بابا پرسيدم: بچه چه جوری مياد توی شکم مامانش؟
بابا کمی فکر کرد. بعد گفت: بيا بريم توی حياط... به حياط رفتيم بابا يکی از بته گل رو نشون داد و گفت: اين بته اول يک تخم کوچيک بوده، بعد اين تخم رو تو زمين کاشتيم، بعد بهش آب داديم و بعد از مدتی بزرگ شد و حالا شده اين بته بزرگ که می بينی، منم تخم تو رو توی شکم مامانت کاشتم و بعد تو آمدی... پرسیدم: با دست کاشتی يا با بيلچه؟
بابا کمی رنگ به رنگ شد و گفت: با يک جور بيلچه مخصوص. پرسیدم: پای من هم آب دادی؟
گفت: آره پسرم٬ آب هم دادم. پرسیدم: با آب پاش يا با شلنگ؟ بابا نگاه تندی به من کرد و جوابی نداد... نمیدونم چرا عصبانی شده بود؟ گفتم من بايد بدونم.
گفت: با شلنگ. پرسیدم: خودتون آب دادين يا مش رضا باغبون؟
بابا يک دفعه برگشت و يک چک زد تو گوشم و گفت: برو گمشو پدر سوخته كره خر!!!

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آسمون ریسمون

  • 0ریال

برچسب ها: ایرج پزشک زاد, ا . پ .آشنا, داستان های طنز, داستان های کوتاه فارسی, کتاب های نایاب, کتاب آسمون ریسمون