كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آسمان روشن شعر ؛ فرهنگ اشعار فروغ فرخزاد

آسمان روشن شعر

نویسنده: محمد عبدعلی
ناشر: فکر روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 650
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فرهنگ اشعار فروغ فرخزاد

کتاب حاضر، پس از کتاب فرهنگ شعر نیما، دومین اثر از مجموعه واژگان و ترکیب‌های شعر امروز است که در ان کلمه‌ها و ترکیب‌های مختلف از لابه‌لای اشعار شاعران معاصر استخراج شده است .این کتاب به اصطلاحات، لغات و کلمات استخراج شده از اشعار فروغ فرخزاد اختصاص دارد که به ترتیب حروف الفبای فارسی مرتب شده است.ذیل هر مدخل، اشعار ونشانی آن آمده است.

مطالعه اشعار فروغ فرخزاد خصوصا شعرهایی که در وصف عشق و عاشقی سروده شده است برای همه ما لذت بخش و جذاب است. لازم است که بدانید فروغ فرخزاد شاعر معاصر ایرانی است که پنج دفتر شعر منتشر نموده است. فروغ با مجموعه های عصیان، اسیر و دیوار شعر های خود را در قالب نیمایی آغاز نمود و آثار وی به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است. فروغ فرخزاد را می توان یکی از شاعران بزرگ معاصر دانست که تبحر خاصی در سرودن شعر نو و شعرهای عاشقانه داشت. وی در سال 1345 در سن سی و دو سالگی بر اثر سانحه تصادف فوت نمود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آسمان روشن شعر ؛ فرهنگ اشعار فروغ فرخزاد

  • ناشر: فکر روز
  • کد کتاب: 101357 - 20/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فروغ فرخ زاد, محمد عبدعلی, شعر فارسی, شعر نو, تاریخ ادبیات ایران, مقالات ادبی, کتاب آسمان روشن شعر ؛ فرهنگ اشعار فروغ فرخزاد