منو
سبد خرید

آستریکس و کلوپاترا ؛ کمیک استریپ

آستریکس و کلوپاترا ؛ کمیک استریپ
درحال حاضر موجود نمی باشد
آستریکس و کلوپاترا ؛ کمیک استریپ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 61413
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 150
0 ریال

آستریکس و کلئوپاترا

نویسنده: رنه گوسینی
مترجم: فریبرز افروزی
تصویر گر: آلبرت اودرزو
ناشر: یونیورسال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 48
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

“کلئوپاترا”، ملکه افسانه‌ای مصر برای نشان دادن شکوفایی تمدن مصر و اثبات توانایی و لیاقت مردم سرزمین‌اش قول می‌دهد در مدت سه ماه قصری باشکوه برای سزار در اسکندریه بسازد. او بهترین معمار اسکندریه را که نامش “بتابیس” است، مامور ساختن قصر می‌کند و می‌گوید اگر موفق شود سر تا پایش را طلا خواهد گرفت، در غیر این صورت طعمه تمساح‌های نیل خواهد شد.

بتابیس که جان خود را در خطر می‌بیند تصمیم می گیرد تا از “گتافیکس”، کاهن دهکده گل ها یاری بگیرد؛ از همین رو به آن جا می‌رود. گتافیکس که علاقه زیادی هم به مطالعه کتاب های کتابخانه مشهور اسکندریه دارد، به همراه “آستریکس”و “ابلیکس”راهی سرزمین مصر می‌شود و …

پس از مرگ گوسینی در سال ۱۹۷۷ اودرزو مجموعه را با داستان‌هایی از خودش ادامه داده‌است. ماجراهای این مجموعه در یک دهکده‌ی باستانی گولی (Gaul اقوام باستانی فرانسه) اتفاق می‌افتد که این دهکده در زمان حکومت ژولیوس سزار در روم باستان تنها نقطه تسخیر نشده گول در مقابل سزار است. در اکثر داستانها قهرمانان به مناطق متعدد اروپا و سایر نقاط جهان سفر می‌نمایند.

از این مجموعه تاکنون ۳۳ جلد اصلی منتشر گردیده‌است و به بیش از ۱۰۰ زبان دنیا ترجمه گردیده‌اند. داستانهای متفرقه، بازی، کارتون و فیلم نیز به تعداد زیاد از روی این مجموعه ساخته شده‌است.

بزرگترین دلیل موفقیت این مجموعه را در سطوح مختلف طنز در داستان می‌دانند: کودکان تصاویر دعواها و زد و خوردهای اغراق آمیز را با علاقه تماشا می‌کنند و بزرگسالان از شوخیهای لفظی، بازی با کلمات و شوخیهای تاریخی لذت می‌برند.

دهکده داستانی آستریکس تنها نقطه‌ای است که در مقابل سزار مقاومت می‌کند و این مقاومت به دلیل معجون جادویی است که گتافیکس جادوگر دهکده درست می‌کند. هر شخص با نوشیدن این معجون موقتا دارای قدرت بسیار زیاد و استقامت فوق العاده می‌گردد.

در تمامی داستانهای این مجموعه آستریکس و آوبلیکس به دنبال ایجاد مشکلی وارد ماجرای جدیدی می‌گردند. معمولا در هر ماجرا یک طرف قضیه رومیها هستند و در طرف دیگر یکی از اقوام مخالف رومیها. آستریکس همیشه قمقمه معجونی همراه خویش دارد و در مشکلات از آن می‌نوشد، اما اوبلیکس چون در کودکی درون دیگ معجون افتاده‌است قدرت دائمی و بسیار عجیبی دارد. رومیها و سایر دشمنان گولیها از وجود این معجون اطلاع دارند و می‌خواهند به هر ترتیب ممکن فرمول معجون را به دست بیاورند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات