كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آستان قدس رضوی ؛ دیروز و امروز

آستان قدس رضوی ؛ دیروز و امروز

ناشر: آستان قدس رضوی، دانشگاه امام رضا(ع)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : صفحات کتاب در حد نو ؛ گوشه عطف جلد کتاب چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی

آستان قدس رضوی بنیادی است که در شهر مشهد بنا شده است و متولی حرم و موقوفات حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است. فعالیت‌های آستان قدس رضوی در راستای حفظ احیای موقوفات و ایفای تعهدات بر اساس نیات واقفان و نیازهای زائران شهر مشهد است.تولیت آستان قدس از آغاز دوران صفوی و رسمی شدن مذهب تشیع در ایران اهمیت یافت و توسط پادشاه وقت تعیین می‌گردید.

این کتاب اثری ارزشمند درباره پیشینۀ آستان قدس رضوی و تحولات آن پیش از انقلاب اسلامی است. نویسنده در هفت فصل به زندگانی علی بن موسی الرضا(ع)؛ جغرافیای تاریخی خراسان و مشهد؛ وضع حرم مطهر رضوی در دوره‌های گوناگون تاریخی؛ وضعیت آستان قدس رضوی در دوره پهلوی؛ نوسازی آستان قدس و شرح خدمات عمرانی، مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی؛ خدمات اداری، طرح و برنامه و بودجه آستان قدس رضوی پرداخته است. وجود عکس‌های قدیمی زیبا، نقشه‌ها، اطلاعات آماری و چاپ بسیار خوب بر ارزش این اثر افزوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آستان قدس رضوی ؛ دیروز و امروز

  • 0ریال

برچسب ها: امام رضا (ع), تاریخ شیعه, مشهد مقدس, آستان قدس, تاریخ آستان قدس, کتب نفیس, مشهد, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب آستان قدس رضوی ؛ دیروز و امروز