منو
سبد خرید

آزادی یا اسارت زن ؛ م‍ق‍دم‍ه‌ای‌ ب‍ر ج‍ام‍ع‍ه ش‍ن‍اس‍ی‌ زن‌

آزادی یا اسارت زن ؛ م‍ق‍دم‍ه‌ای‌ ب‍ر ج‍ام‍ع‍ه ش‍ن‍اس‍ی‌ زن‌
درحال حاضر موجود نمی باشد
آزادی یا اسارت زن ؛ م‍ق‍دم‍ه‌ای‌ ب‍ر ج‍ام‍ع‍ه ش‍ن‍اس‍ی‌ زن‌
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 79822 - 7/1
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 20
0 ریال

آزادی یا اسارت زن

نويسنده: اب‍وال‍ق‍اس‍م‌ فرهت قائم مقامی
ناشر: جاويدان
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 298
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت : عالی 


مروری بر کتاب

نگرش شیءانگارانه نسبت به زن، همچون فرهنگ نهادینه می شود تا بدانجا که در باور افراد جامعه، زن، کارکردی جز تولید نیروی کار و تولید مولد نیروی کار و برآوردن نیاز جنسی ندارد و در کشورهای به ظاهر شایسته سالار نیز تمام تلاش زنان صرف تصاحب پایین ترین سطوح کار با کسب درآمد ناچیزی می شود تا آنان یا نیاز اولیه زنده ماندن را برطرف کنند و یا وسایل آراستن و جلوه گری را تدارک ببینند.

هیچ گاه در باور عمومی زنان راه نمی یابد که می توانند سطوح عالی تحصیلی، تربیتی و تحقیقی را اشغال کنند و در سرنوشت خویش، جامعه و تاریخ بشری تأثیرگذار باشند. به همین جهت تلاش می کنند تا با رهائی از نُرم های پوشش، از روابط با جنس مخالف، بهرة بیشتری ببرند و در قالب مشابه سازی زن با مرد، به عرصه های غیرمفید وارد شوند، لیکن تلاش نمی کنند تا از ابزاری شدن خود به دست زورمداران، زرداران و کارگردانان تزویر در عرصه های هنر، مکتوبات و تبلیغات تجاری رهایی یابند، زیرا از جمله باورهای جدانشدنی زن معاصر، «در دسترس همگان بودن» است که هم راستای جلوه گری، رونق بخشی بازار خرید و فروش کالاها به زنان می باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات