کتاب آزادی و زندگی تراژیک فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات ماهی

آزادی و زندگی تراژیک

نویسنده: ویچسلاف ایوانوف
مترجم: رضا رضایی
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: پالتوئی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 2

مروری بر کتاب 

پژوهشی درباره‌ی داستایفسکی

 فئودور میخاییلوویچ داستایفسکی نویسنده مشهور روسی است که به نظر می‌رسد سبک نوشتاری منحصر به فرد او که بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است، تاثیر بسیاری بر نویسندگان نسل‌های مختلف پس از خودش در سراسر جهان گذاشت. همین مساله سبب شد تا محققان و اندیشمندان بسیاری داستایفسکی را یک فیلسوف دانسته و کتاب‌های متعددی درباره تفکرات و زندگی او بنویسند. 

«آزادی و زندگی تراژیک» نوشته ویچسلاف ایوانوف یکی از تالیفات منتشر شده درباره داستایفسکی است. ایوانوف در این کتاب در سه بخش کلی به بررسی زندگی و آثار فئودور داستایفسکی، نویسنده شهیر روسی پرداخته است. «جنبه تراژیک؛ درآمدی به جهان بوطیقایی داستایفسکی»، «جنبه اساطیری؛ درآمدی به اسطوره سازی داستایفسکی» و «جنبه دینی؛ درآمدی به دیدگاه‌های دینی داستایفسکی». 

بخش اول کتاب شامل دو فصل با عناوین «رمان – تراژدی» و «اصل تراژیک در فلسفه داستایفسکی از زندگی». بخش دو کتاب نیز شامل سه فصل با نام‌های «عروس طلسم شده»، «طغیان علیه مام خاک» و «بیگانه». در نهایت بخش سوم کتاب نیز شامل دو فصل «قوای خبیث» و «قوای پاک» است. 

جالب است که آیزایا برلین، فیلسوف مشهور و تاثیرگذار بریتانیایی، یادداشتی بر این کتاب نوشته است. بخشی از نوشته او به این شرح است: «همه جستارهای همدلانه‌ای که درباره نمایندگان جان روسی نوشته شده‌اند، در مقایسه با پژوهش ویچسلاف ایوانوف پیش پا افتاده و سطحی می‌نمایند، حتی بررسی معروف آندره ژید. ... پژوهش ویچسلاف ایوانوف هم استادانه است و هم عمیق.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آزادی و زندگی تراژیک

  • ناشر: ماهی
  • کد کتاب: 35465
  • موجودی: در انبار
  • 70,000ریال
  • 63,000ریال

برچسب ها: فئودور داستایوفسکی, ویچسلاف ایوانوف, رضا رضایی, نقد ادبی, داستان های روسی, مقالات ادبی, کتاب آزادی و زندگی تراژیک