كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آزادی و خیانت به آزادی

آزادی و خیانت به آزادی

نویسنده: آیزایا برلین
مترجم: عزت الله فولادوند
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

آزادی و خیانت به آزادی مجموعه‌ی شش گفتاری است که آیزایا برلین هفته‌ای یک‌بار در 1951 در برنامه‌ی سوم رادیو بی‌بی‌سی ایراد کرد. این سخنرانی‌ها سرآغازی بود بر شهرت برلین به‌عنوان فیلسوف و روشنفکر و اندیشه‌نگار. برلین بیش از هر چیز به مفهوم آزادی اندیشیده است.

شش گفتار این کتاب هم هرکدام به یک متفکر قرن هجدهم اختصاص دارد؛ هلوسیوس، روسو، فیشته، هگل، سن‌سیمون و دومستر. صفت مشترک هر شش نفر این است که همگی درباره‌ی آزادی بشر بحث کرده‌اند، ولی با کمال شگفتی، عقایدشان نهایتاً ضد آنچه معمولاً آزادی فردی یا سیاسی خوانده می‌شود از کار درمی‌آید. مترجم کتاب برای آشنایی خوانندگان با اندیشه‌ی برلین درآمدی به کتاب افزوده است که تلخیص و ترجمه‌ای است از دائره‌المعارف فلسفه‌ی استنفورد.

شش متفکری که در این کتاب با آنان سروکار داریم -هلوسیوس،روسو، فیشته،هگل،سن سیمون، و دو مستر- همه با زبان امروزی ما سخن می گویند و گویی روزگار ما را مخاطب قرار می دهند. آنان با این زبان و بیان نه تنها مریدان، بلکه مخالفان خود را نیز به کمند کشیده اند، و به ویژه از این حیث در خور دقت و تحقیق اند که سراسر دید ما را نسبت به زندگی دگرگونی ساخته اند.  

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آزادی و خیانت به آزادی

  • ناشر: ماهی
  • کد کتاب: 46803
  • موجودی: در انبار
  • 270,000ریال
  • 245,000ریال

برچسب ها: آیزایا برلین, عزت الله فولادوند, مقالات فلسفی, فلسفه اجتماعی, آزادی, جامعه شناسی فلسفی, کتاب آزادی و خیانت به آزادی