کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آزادی مقدم بر لیبرالیسم

آزادی مقدم بر لیبرالیسم

نویسنده: کوئنتین اسکینر
مترجم: فریدون مجلسی
ناشر: فرهنگ جاوید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 139
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

این کتاب اثری است عالمانه از یکی از برجسته­ ترین تاریخ­ دانان جهان که با بهره­ گیری از مهم­ترین اسناد و منابع نوشته شده است. در بخش نخست سعی می­شود رشد و تحول نظریه­ ی نئورومن، یعنی بازپردازی دیدگاهی کلاسیک در حقوق روم درباره­ ی شهروندان آزاد و دولت آزاد و، در نتیجه، چگونگی مشروطه کردن قدرت در آغاز دوران مدرن، بررسی و توجیه شود. این تحلیل به دفاعی قوی از سرشت، منظورها و اهداف تاریخ عقلانی و تاریخ اندیشه ­ها منجر می­شود.

به طوری که پروفسور اسکینر می­گوید:
«مورخ خردگرا می­تواند به ما کمک کند که درک کنیم ارزش ­های جا افتاده در شیوه­ ی زندگی کنونی و در شیوه­ های تفکر ما درباره­ ی آن ارزش­ ها، تا چه اندازه بازتاب سلسله گزینش ­هایی هستند که در زم ان­های متفاوت در میان جهان­های احتمالا متفاوت اتخاذ شده ­اند.»

در نتیجه، این جستار تفصیلی، یکی از معتبرترین توضیحاتی را عرضه می­دارد که تا کنون درباره­ ی اهمیت، ربط و هیجان سیاسی این شیوه­ ی تفحص تاریخی انجام شده است. کوئنتین رابرت داثی اسکینر (متولد ۲۶ نوامبر ۱۹۴۰ اولدهام، لانکاشر) یک مورّخ اندیشه است. او یکی از بنیانگذاران مکتب کمبریج در حوزهٔ تاریخ اندیشه سیاسی است و در میانهٔ سال های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۸ او استاد رجیوس (استاد دارای کرسی سلطنتی) تاریخ در دانشگاه کمبریج بوده است. او در حال حاضر صاحب کرسی باربر بیمونت در علوم انسانی و مدیرعامل مرکز مطالعه تاریخ اندیشه سیاسی در دانشگاه کوئین مری لندن است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آزادی مقدم بر لیبرالیسم

  • 0ریال

برچسب ها: کوئنتین اسکینر, فریدون مجلسی, لیبرالیسم, علوم سیاسی, آزادی, دموکراسی, روانشناسی اجتماعی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب آزادی مقدم بر لیبرالیسم