كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آزادی فرد و قدرت دولت

آزادی فرد و قدرت دولت

نویسنده: جان لاک - جان استوارت میل - تامس هابز
مترجم: محمود صناعی
ناشر: گوهرخای
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 432
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1344 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : در حد نو
 


مروری بر کتاب 

در روزگاران اخیر که قانون اساسی به دست آوردیم و از کشورهای غربی اروپا قالب حکومت دموکراسی را به قرض گرفتیم چون ظواهر این نوع حکومت بر سنت ملی برقرار نبود و چون اکثر افراد ما خواندن و نوشتن هم نمی دانستند چه رسد به این که درباره ی حقوق خود و نوع حکومت و قانون اساسی تفکر کنند حکومت قانون نتوانست جایگزین نوع معمول و مرسوم حکومت شود.

متفکران ما هم به خطا پنداشتند آنچه از تمدن غربی باید کسب کنیم تنها علوم طبیعی و فنون مختلف باید باشد و غافل ماندند که تفکر سیاسی و اجتماعی اروپای غربی و آمریکای شمالی برای مردمی که در آن جا رابطه ی حکم ران و فرد همچنان در حالی است که دو هزار سال پیش می بود هدیه ای بسیار گران بهاست.

... اگر عده ای در میان ما به تحصیل حقوق و علوم سیاسی پرداختند در برگشتن به وطن همت بیشتر آن ها صرف آن ها شد که با عنوانی که کسب کرده اند در دستگاه موجود کسب شرافت و مقام کنند.

سعی در اصلاح اجتماع و دستگاه دولت نفع محسوس و آنی به آن ها نمی رسانید و شاید تصور می کردند ملتی که برای حفظ حقوق او می توانستند اقدام کنند بی خبر تر و نا آگاه تر از آن است که خوب و بد و خدمت گزار و حادثه جو را از هم بشناسد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آزادی فرد و قدرت دولت

  • ناشر: گوهرخای
  • کد کتاب: 73724- 20/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جان لاک, جان استوارت میل, تامس هابز, محمود صناعی, فلسفه اجتماعی, فلسفه سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی فلسفی, سیاست اجتماعی, علوم سیاسی, کتاب آزادی فرد و قدرت دولت