منو
سبد خرید

آزادی فرد و قدرت دولت

آزادی فرد و قدرت دولت
آزادی فرد و قدرت دولت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 131138 - 117/5
  • وزن: 0.50kg
450,000 ریال

آزادی فرد و قدرت دولت

نویسنده: جان لاک - جان استوارت میل - تامس هابز
مترجم: محمود صناعی
ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 325
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 6

 


مروری بر کتاب 

در روزگاران اخیر که قانون اساسی به دست آوردیم و از کشورهای غربی اروپا قالب حکومت دموکراسی را به قرض گرفتیم چون ظواهر این نوع حکومت بر سنت ملی برقرار نبود و چون اکثر افراد ما خواندن و نوشتن هم نمی دانستند چه رسد به این که درباره ی حقوق خود و نوع حکومت و قانون اساسی تفکر کنند حکومت قانون نتوانست جایگزین نوع معمول و مرسوم حکومت شود.

متفکران ما هم به خطا پنداشتند آنچه از تمدن غربی باید کسب کنیم تنها علوم طبیعی و فنون مختلف باید باشد و غافل ماندند که تفکر سیاسی و اجتماعی اروپای غربی و آمریکای شمالی برای مردمی که در آن جا رابطه ی حکم ران و فرد همچنان در حالی است که دو هزار سال پیش می بود هدیه ای بسیار گران بهاست.

... اگر عده ای در میان ما به تحصیل حقوق و علوم سیاسی پرداختند در برگشتن به وطن همت بیشتر آن ها صرف آن ها شد که با عنوانی که کسب کرده اند در دستگاه موجود کسب شرافت و مقام کنند.

سعی در اصلاح اجتماع و دستگاه دولت نفع محسوس و آنی به آن ها نمی رسانید و شاید تصور می کردند ملتی که برای حفظ حقوق او می توانستند اقدام کنند بی خبر تر و نا آگاه تر از آن است که خوب و بد و خدمت گزار و حادثه جو را از هم بشناسد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات