كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آریاها و نا آریاها در چشم انداز کهن تاریخ ایران

آریاها و نا آریاها در چشم انداز کهن تاریخ ایران 

نویسنده: رقیه بهزادی
ناشر: طهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 2 

مروری بر کتاب 

قوم شناسی در واقع شناخت ریشه های نژادی و خاستگاه قومی و حیات تاریخی اقوامی است که در یک محدوده جغرافیایی در روزگاران کهن می زیستند .این خانواده و مجموعه دارای نژاد ، زبان و فرهنگ مشابهی هستند و گاه از لحاظ ویژگی های جسمانی تشابهاتی میان آنها به نظر می رسد ، ولی عامل متمایز کننده در واقع ، زبان است .

زبان هر قومی ، شخصیت و هویت آن قوم را مشخص می سازد . درست است که سنت های اجتماعی و آداب و رسوم ، از عناصر مهم تشخیص هویت ملی هر قوم است ، اما در بسیاری از سرزمین ها ، عامل باورهای دینی نیز به این مقوله افزوده می گردد که گاه عامل مهم همبستگی اقوام به شمار می رود و از این مقوله است وجود سرزمینی مشترک میان اقوام که خود در ایجاد همبستگی ها نقش موثری دارند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آریاها و نا آریاها در چشم انداز کهن تاریخ ایران

  • ناشر: طهوری
  • کد کتاب: 47287 - 200/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رقیه بهزادی, تاریخ ایران باستان, اقوام ایرانی, آریایی ها, تاریخ اجتماعی ایران, جامعه شناسی ایران, کتاب آریاها و نا آریاها در چشم انداز کهن تاریخ ایران