کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آرمانها و واقعیت های اسلام

آرمانها و واقعیت های اسلام

نویسنده: سید حسین نصر
مترجم: انشاءالله رحمتی
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 248
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

آرمان ها و واقعیت های اسلام» از پرخواننده ترین آثار دکتر سید حسین نصر است که تاکنون به زبان های متعدد ترجمه شده است. این اثر بر پایه ی متن درس خطابه هایی شکل گرفته که سال ها قبل در دانشگاه آمریکایی بیروت ارائه و اخیرا (سال 2000) مورد تجدید نظر قرار گرفته است.

فصول شش گانه ی کتاب می کوشد:

1) ابعاد گوناگون اسلام را به دنیای غرب و نیز آن دسته از مسلمانانی که تحت تأثیر این فرهنگ از سنت اصیل اسلامی دور شده و یا به طور کلی از پاره ای از تعالیم اساسی آن بی اطلاع مانده اند، با زبانی امروزی معرفی کند. هم چنین کوشیده است تا کلی ترین جنبه های اسلام را که بنیان اعتقادی همه ی جریان های اصیل سنت اسلامی است، معرفی کند. در بحث از مسأله ی بسیار دشوار و حساس ارتباط میان تشیع و تسنن، هدف این نبوده که روی تفاوت های موجود سرپوش بگذارد، بلکه خواسته است نشان دهد که این دو جریان عمده ی اسلامی در اصول و مبانی مشترک اند.

2) جایگاه مهم تصوف و عرفان اسلامی و نقش متحدکننده ی آن را در اسلام، به ویژه در حوزه های عقلی و اجتماعی نشان دهد.

از ویژگی های مهم «آرمان ها و واقعیت های اسلام»، کتاب شناسی مفصل آن است که به ویژه برای محققانی که دوست دارند مباحث مطرح شده در کتاب را پیگیری کنند، می تواند بسیار سودمند باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آرمانها و واقعیت های اسلام

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 91818 - 67/2
  • موجودی: در انبار
  • 198,000ریال
  • 160,000ریال

برچسب ها: سید حسین نصر, انشاءالله رحمتی, جامعه شناسی اسلام, شیعه, فلسفه شیعه, کتاب آرمانها و واقعیت های اسلام