كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آرزو ؛ چهار جلدی

آرزو 

نویسنده: ابراهیم زمانی آشتیانی
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 3180
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : در حد نو ~ نو


مروری بر کتاب 

سرهنگ ابراهیم زمانی آشتیانی (۱۳۶۸ - ۱۲۹۴) یکی از پاورقی نویسان مشهور ایران است وی در مجله ترقی با پاورقی‌های تاریخی خود طرفداران بی شماری داشت . گفته می‌شود تعداد صفحات به جا مانده از این نویسنده پرکار (اعم از رمانهای تاریخی و اجتماعی و پاورقیهای مختلف)بیش ازنیم میلیون صفحه می‌باشد که ازلحاظ کثرت درایران بی رقیب و در خارج با الکساندر دوما قابل مقایسه‌است.«به سوی روم» در سه جلد، خورشید تیسفون در سه جلد، «دلشادخاتون» در هفت جلد، «زیبای مخوف» در هفت جلد، «سلطانه جنگل» در یازده جلد، از جمله آثار اوست که ابتدا به شکل پاورقی در مجله «ترقی»، سپس در صدها دفتر (جزوه) هفتگی پنج ریالی و در نهایت به شکل مستقل، منتشر شدند.

آشتیانی در سال ۱۳۳۷ به دعوت دکتر اسماعیل کوشان به پارس فیلم رفت تا فیلمنامه اولین فیلم ایرانی «سینماسکوپ» را با عنوان «عروس فراری» بنویسد. این فیلم به کارگردانی «سیامک یاسمی» با عنوان «طلسم شکسته» به نمایش درآمد. یک فیلم تاریخی پرهیجان که مخاطبان بی شماری را جذب کرد.

...شب از نیمه گذشته بود من با سواران خود و سارقینی که دستگیر کرده بودیم وارد کازرون شدیم و امیدوار بودم پس از دو ماه بیابانگردی و زد و خورد با اشرار مسلح اکنون که توفیق حاصل کرده و اشرار را قلع و قمع نموده‌ایم لااقل مدتی استراحت خواهیم کرد. برای اینکه سایر افراد هم بتوانند با خیال آسوده به خانه های خود رفته استراحت کنند مستقیما به اداره رفتیم و سارقین دستگیر شده و اموال و اسلحه آنها را به رئیس کشیک تحویل دادیم...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آرزو ؛ چهار جلدی

  • ناشر: دنیای کتاب
  • کد کتاب: 81404 - 12/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابراهیم زمانی آشتیانی, داستان های فارسی, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, کتاب پنجاه سال نفت ایران