دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آرزوی تنهایی لی لی

آرزوی تنهایی لی لی

نویسنده: ژاکلین ویلسون
مترجم: نسرین یوسفی
تصویرگر : نیک شارات
ناشر: ایران بان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

لی لی تو خونه تنها نیست، اما آرزوش اینه كه تنها باشه. واقعا مسئولیت سختیه. لی لی باید یادش باشه بچه ها به موقع غذاشون رو بخورن، سر وقت بخوابن، به خصوص خواهر كوچیكه. نباید بذاره به مدرسه برن، مبادا راز خونه رو فاش كنن. و مراقبشون باشه تا مامان برگرده ...

لی لی دوست دارد گاهی تنها باشد اما باید از دو برادر ۶ ساله و خواهری سه ساله نگهداری کند.اما هنگامی که مادرش به خاطر جعل کارت اعتباری به زندان می افتد و هر یک از خواهر و برادرهایش به جایی سپرده می شوند لی لی دلش برای آن ها تنگ می شود. اثر برای نوجوانان تک سرپرست و با خانواده ی کم درآمد و پرمسئله می تواند الگوی مناسبی باشد تا بتوانند با اعتماد به نفس تمام مشکلات خود را تحمل و حل کنند.

ژاکلین ویلسون نویسنده ی معاصر انگلیس است که اغلب آثارش دارای درونمایه های روانشناختی است. او با زبانی طنز آلود مشکلات نسل جوان انگلستان را به می نویسد.بیشتر داستان‌های او جنبه تربیتی و روان‌شناسی دارند و درباره‌ی موضوع هایی مانند طلاق، فرزندخواندگی و حتی بیماری‌های روانی شایع در میان بچه‌هاست. او می‌گوید دوست دارد با داستان‌هایش سطح آگاهی بچه‌ها را از زندگی بالا ببرد.

آرزوی تنهایی لی لی ماجرای یکی از همین نوجوان هاست که در شرایطی که خودش به حمایت احتیاج دارد، باید از سه خواهر و برادرش مراقبت کند و بدون حضور بزرگ تر مشکلات خانواده ی چهار نفره ای را حل کند. مادر به سفر رفته است و لی لی ترجیح می دهد ناپدری را وارد زندگی شان نکند. پس باید خودش مادر سه کودک باشد.

غذای شان را آماده کند، آن ها را به حمام ببرد و از همه مهم تر، کاری کند که  در نبودن مادر کمتر اذیت شان کند. همین طور باید از کسانی که دور و بر خانه می پلکند و سراغ مادر را می گیرند فرار کند و نبودن مادرش را انکار کند. همه ی این کارها برای دختری که دلش می خواهد خانه ای بزرگ داشته باشد و در آن تنها زندگی کند، سخت تر از آن است که به نظر می رسد، البته مادر برمی گردد و لی لی می تواند دوباره نفس راحتی بکشد، اما چه تغییری در زندگی نوجوانی که چنین تجربه ای داشته به وجود می آید؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات