دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آرزوهای بزرگ

آرزوهای بزرگ
درحال حاضر موجود نمی باشد
آرزوهای بزرگ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 151641 - 81/5
  • وزن: 1.00kg
0 ریال

آرزوهای بزرگ

نویسنده: چارلز دیکنز
مترجم: ابراهیم یونسی
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت :

 

مروری بر کتاب 

تصاویر گلاسه

رمان در رابطه با بررسی کیفیت بورژوازی و سرمایه داری استعمارگر انگلستان در قرن نوزدهم، بیانگر واقعیاتی است که با هیچ تمهیدی انعکاس و ثبت آن را تاریخ به گونه پژوهشهای قراردادی نمی تواند عهده دار باشد. فامیلی من پیریپ بود و اسمم فیلیپ اما از بپگی از این دو تا اسم فقط توانستم اسم پیپ را بسازم و روی خودم بگذارم. برای همین کم کم همه پیپ صدایم کردند.

من اصلا پدر و مادرم را ندیدم. قبر آن ها در گورستانی تاریک و پوشیده از علف در یک کلیسا بود. روی سنگ قبرشان هم چیزهایی نوشته بودند. از روی حروف اسم پدرم روی سنگ قبر، فکر می کردم لابد پدرم مردی چهارشانه و تنومند بوده و موهای مشکی و وز وزی داشته است.  از شکل حروف اسم مادرم هم حدس زدم که او حتما زن مریض حالی بوده و صورتش کک و مک داشته است. 
پیپ هفت ساله، زندگی محقر و فروتنانه‌ای را در کلبه‌ای روستایی، با خواهری بدخلق و سختگیر و شوهر او «جو گارجری» آهنگری پرتوان اما مهربان و نرم‌خو، می‌گذراند.

او که روزی برای سرزدن به قبر مادر و پدرش به گورستان می‌رود، به طور اتفاقی به یک زندانی فراری محکوم به اعمال شاقه به نام «آبل مگویچ» برمیخورد. آن زندانی، داستانی ترسناک برای کودک سر و هم میکند تا پیپ، نانی برای رفع گرسنگی و سوهانی برای رهاییش از غل و زنجیری که به دست و پای او بسته‌است، بیاورد.

پیپ هم از روی ناچاری و هم از دل‌رحمی او را یاری می‌کند. مدتی بعد، پیپ توسط زنی میانسال و ثروتمند موسوم به «میس هاویشام» اجیر می‌شود تا گهگاه برای همنشینی و سرگرم‌نمودنش پیش او بیاید. هاویشام که روزگاری هنگام عروسی، معشوقش او را بیرحمانه ترک گفته، از آن زمان به بعد، به زنی دلسرد و انتقام‌جو بدل گشته‌است...

یپ، کودکی روستای و یتیم است که خواهرش او را سر پرستی می کند. روزی در قبرستان با مردی که زندانی فراری است روبه رو می شود و بعد ها این مرد، دوباره در زندگی پیپ ظاهر می گردد. پسرک با پیر زنی ثروتمند و عجیب و دختری زیبا و مغرور به اسم « استلا» آشنا می شود. 
در همان حال زندگی اش دگر گون می گردد، چرا که یکباره از طرف شخص نا معلوم، ثروتی به او بخشیده می شود تا همچون آقازاده ها بزرگ شود. حالا پیپ اصرار دارد که بداند سر پرست ثروتمندش کیست و آیا سر انجام استلای مغرور به عشق او پاسخ مثبت خواهد داد یا نه. 

آرزوهای بزرگ به عقیده منتقدان ، خوش ساخت ترین رمان « چالز دیکنز» است؛ رمانی که می توان پستی بلندیهای زندگی را به خوبی در آن دید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات